Zakaz używania szalików, kominów, chust i przyłbic do zasłaniania ust

Obowiązek używania maseczek do zasłaniania ust i nosa

Obowiązek używania maseczek do zasłaniania ust i nosa zapowiedział od soboty 27. lutego Minister Zdrowia Adam Niedzielski. 

 

W środę (24.02) podczas konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o powrocie do obostrzeń, jednak dotyczyć one będą jedynie województwa warmińsko-mazurskiego. Od 27 lutego nastąpi tam powórt do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamyknięte zostaną hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe. W pozostałej części kraju obostrzenia pozostają bez zmian. 

 

Od 27 lutego rząd wprowadza także kwarantannę po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

 

Jak poinformował Adam Niedzielski, od 27 lutego w całym kraju wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

1 Komentarzy

Pitu, pitu

25/02/2021

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak PIS nie rozlicza afer PO, tak samo po następnych wyborach nikt nie rozliczy PIS.

Dodaj komentarz