Suwalczanin potrzebuje pomocy w walce z chorobą

Kibice suwalskich Wigier starają się zebrać środki na pomoc Szymonowi Szczerbińskiemu

Kibice suwalskich Wigier starają się zebrać środki na pomoc Szymonowi Szczerbińskiemu, 40-letniemu nauczycielowi, którego dopadła ciężka choroba.

 

Szymon Szczerbiński ma 40 lat, był nauczycielem, pedagogiem, ale niestety dopadła go ciężka choroba. Przez wiele lat czynnie uczestniczył w społeczności kibiców Wigier. Zawsze był obecny na meczach domowych oraz ma na koncie wiele wyjazdów. Szymon cierpi na postępującą chorobę neurodegeneracyjną. Skutkiem obumierania neuronów są pogarszające się problemy z poruszaniem się, jedzeniem, mówieniem oraz wykonywaniem najprostszych czynności życiowych. Obecny etap choroby sprawia, że Szymon nie jest już w stanie samodzielnie funkcjonować i wymaga całodobowej opieki.  

 

Skuteczne leczenie utrudnia fakt, że dotychczasowe badania kliniczne i genetyczne nie pozwoliły na zdiagnozowanie przyczyn choroby, więc obecna terapia polega przede wszystkim na rehabilitacji i leczeniu objawowym. Jednak postępujący rozwój medycyny i pojawianie się nowych, niedostępnych dotychczas metod klinicznych, pozwalają mieć nadzieję, że w końcu uda się postawić diagnozę i podjąć skuteczne działania hamujące rozwój choroby. W obliczu jego osobistej tragedii, musimy pokazać charakter, pomagając Szymonowi, na którym nigdy nikt się nie zawiódł.

 

Pomóc można klikając w link: https://zrzutka.pl/f3p68p

Można również wziąć udziału w licytacjach na grupie FB: https://www.facebook.com/groups/2858948051032582/?ref=share

Dodaj komentarz