„Studiuj z UwB” - wykłady i warsztaty dla uczniów I LO

pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku spotkali się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego

 

Wykładowcy, studenci i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku spotkali się w czwartek (16.03) z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach w ramach akcji „Studiuj z UwB”. 

 

Wczoraj z młodzieżą uczęszczającą do I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach spotkali się wykładowcy, studenci i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku w ramach specjalnie przygotowanych wykładów i warsztatów. 

 

Dr Anetta Strawińska z Wydziału Filologicznego opowiadała o modnych tendencjach i klasyfikacjach imion dzieci polskich celebrytów. O tym jak powstają gry komputerowe i jaka jest tu rola fizyki mówił z kolei dr Krzysztof Gawryluk z Wydziału Fizyki. Na warsztatach z dr Mają Białek z Instytutu Filozofii uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. czy zwierzęta inne niż człowiek czują, myślą, doznają emocji. Było też spotkanie w języku angielskim, które poprowadziła dr Anna Sańczyk-Cruz z Wydziału Filologicznego. A dotyczyło obyczajów i zwyczajów panujących w krajach anglosaskich. Uczniowie mogli też bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku i zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię podczas rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

 

Akcję "Studiuj z UwB" koordynuje Centrum Popularyzacji Nauki UwB. Uczestniczą w niej zainteresowane wydziały i instytuty uniwersytetu, a o wyborze wykładów i warsztatów (możliwych do przeprowadzenia w ustalonym terminie) decyduje dyrekcja zainteresowanej szkoły.

 

Foto: Uniwersytet w Białymstoku

Dodaj komentarz