Oddział mistrzostwa sportowego powstanie w II LO

w II Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach powstanie klasa sportowa

 

Badminton, piłka siatkowa i lekkoatletyka. Od września w II Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach powstanie klasa skupiająca się na szkoleniu sportowym.

 

Oddziały mistrzostwa sportowego realizują programy szkolenia we współpracy z polskimi związkami sportowymi, klubami sportowymi, stowarzyszeniami prowadzącymi działalność statutową w zakresie kultury fizycznej lub uczelniami prowadzącymi studia na kierunku związanym z dziedziną nauk o kulturze fizycznej. Klasa, która powstaje w II LO współpracować będzie z: Lekkoatletycznym Uczniowskim Klubem Sportowym "Hańcza", Suwalskim Klubem Badmintona, Suwalskim Uczniowskim Klubem Sportowym Siatkówki oraz Miejskim Klubem Sportowym Ślepsk Malow Suwałki.

 

Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin zajęć sportowych wyniesie co najmniej 16 godzin. W ramach tych godzin będą również realizowane obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego. Liczba uczniów w oddziale mistrzostwa sportowego będzie uzależniona od liczby zrekrutowanych kandydatów (nie ma minimum i maksimum). Uczniom uczącym się poza miejscem stałego zamieszkania, w okresie pobierania nauki, zapewnione zostanie zakwaterowanie w Bursie Szkolnej w Suwałkach oraz całodzienne wyżywienie, a uczniom uczącym się w miejscu zamieszkania - jeden pełnowartościowy posiłek dziennie.

 

Źródło: UM Suwałki

1 Komentarzy

Dodaj komentarz