Absolwentka II LO najlepsza w Międzynarodowym Turnieju Fizyków

 pierwsze miejsce na świecie w Międzynarodowym Turnieju Fizyków

 

Debora Choińska, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, zajęła pierwsze miejsce na świecie w Międzynarodowym Turnieju Fizyków.

 

II Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach im. gen. Z. Podhorskiego w Suwałkach otrzymało list gratulacyjny od prodziekana ds. studenckich Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Krzysztofa Turzyńskiego w sprawie absolwentki szkoły Debory Choińskiej, obecnie studentki Uniwersytetu Warszawskiego. 

Z wielką radością chciałbym podzielić się informacją o sukcesie drużyny Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w Międzynarodowym Turnieju Fizyków w Paryżu. Drużyna, której członkinią była absolwentka Państwa Liceum, pani Debora Choińska, zajęła pierwsze miejsce na świecie (ex aequo z Ecole Normalne Superieure de Lyon), pokonując wiele innych drużyn z renomowanych uczelni. Wierząc w to, że doskonałe przygotowanie studentów do udziału w tego rodzaju konkursach jest wynikiem ciągłości kształcenia na różnych poziomach edukacji, serdecznie gratuluję świetnego absolwenta i gorąco dziękuję za przygotowywanie uczniów do tak trudnych wyzwań.

Nauczycielką fizyki Debory była Pani Anna Stankiewicz.

 

Źródło: ZS nr 2 w Suwałkach

2 Komentarzy

Dodaj komentarz