40-lecie nadania im. gen. Ludwika Michała Paca szkole w Dowspudzie

Święto Zespołu Szkół w Dowspudzie

30 listopada w Zespole Szkół w Dowspudzie odbyła się uroczystość Święta Szkoły połączona z jubileuszem 40-lecia nadania jej imienia.

 

40 lat temu, dokładnie 29 listopada 1980 r. w 150. rocznicę Powstania Listopadowego, dzięki staraniom dyrektora Stanisława Krzywickiego, Zespołowi Szkół w Dowspudzie nadano imię gen. Ludwika Michała Paca – człowieka, który poświęcił swoje życie walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości, a jednocześnie jest nierozerwalnie związany z historią Dowspudy.

 

W tym roku uroczystość ograniczono do  udziału we Mszy Świętej w kościele parafialnym w Raczkach w intencji wspólnoty szkolnej, której przewodniczył ks. Prałat Zygmunt Kopiczko – absolwent szkoły. We Mszy Świętej mogli uczestniczyć poprzez łącza online uczniowie, nauczyciele,  pracownicy, absolwenci oraz przyjaciele szkoły. W Jubileuszowej Mszy Św. uczestniczył Artur Łuniewski - Wicestarosta Suwalski, który w imieniu Rady i Zarządu Powiatu, przekazał Dyrektorowi Szkoły oraz całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia rozwoju i dalszych sukcesów w kształceniu młodzieży. Hołd patronowi oddano poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikami upamiętniającymi patrona szkoły gen. Ludwika Michała Paca.

Dodaj komentarz