Władze Suwałk zaapelują do właściciela terenu przy Plazie o wykonanie chodnika

budowa chodnika przy Centrum Handlowym Plaza w Suwałkach

Teren przy centrum handlowym nie należy do miasta i nie można wybudować tam chodnika ze środków budżetu miasta - przekazał prezydent Suwałk w odpowiedzi na interpelację jeden z radnych. 

 

Na początku kwietnia Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki" złożyła do prezydenta Suwałk interpelację w sprawie wybudowania chodnika przy Centrum Handlowym Plaza w Suwałkach w bliskiej odległości od skrzyżowania ulic Noniewicza i Dwernickiego w miejscu wydeptanego trawnika. - Aktualnie przed Centrum Handlowym Plaza w Suwałkach w bliskiej odległości od skrzyżowania ulic Noniewicza i Dwernickiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach spółka z o.o. prowadzi prace ziemne. W związku z tym chciałabym dowiedzieć się, czy byłaby możliwość przy okazji tych prac, wybudowania kilku metrów chodnika, który biegłby po wydeptanej ścieżce po trawniku, którym mieszkańcy udają się na skróty do CH Plaza lub do skrzyżowania przy wskazanych wyżej ulicach - pytała radna.

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał, że wskazany teren jest własnością prywatną. - Proponowane przez Panią zadanie nie może zostać zrealizowane ze środków budżetu miasta, gdyż skutkowałoby to naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. Jednocześnie informuję, że zwrócę się z prośbą do właściciela działki, w celu wykonania przez niego wnioskowanego przez Panią utwardzenia terenu - przekazał włodarz. 

4 Komentarzy

Lukasz

16/04/2021

Żart? I prywatna osoba ma kłaść chodnik na swojej działce bo prezydent poprosi ?? Bareja wiecznie żywy 

Pani Radna chciała zabłysnąć a się nie udało, nie odrobiła pracy domowej i nie wiedziała do kogo teren należy. Taka radna to wstyd. Zrobiła jakikolwiek ruch aby było słychać jej nazwisko aby społeczeństwo myślało, że faktycznie coś robi.

Jak Ty chciałeś zabłysnąć to się trzeba było brokatem posypać. Tak się szczęśliwie złożyło, że po wystosowaniu prośby została ona wysłuchana i spełniona. Chodnik leży już we wskazanym miejscu od kilku dni. Tak, że ten hejt to może jednak w inną stronę proszę.

Dodaj komentarz