Strażacy w suwalskiej fabryce - to tylko ćwiczenia

ćwiczenia strażackie na terenie Fabryki Płyty Wiórowej TANNE w Suwałkach

29 strażaków PSP i OSP oraz 8 pojazdów ratowniczo - gaśniczych i specjalnych w minionym tygodniu brało udział w ćwiczeniach na terenie Fabryki Płyty Wiórowej TANNE w Suwałkach.

 

Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie i doskonalenie możliwości potencjału ratowniczego jednostek ochrony przeciwpożarowej w zakresie prowadzenia działań gaśniczych oraz kierowania i ich koordynacji przez służby ratownicze w zakresie ratowania życia, zdrowia i mienia podczas zdarzenia na terenie dużego zakładu produkcyjnego. 

 

Symulowana sytuacja zakładała awarię po stronie sterowniczej instalacji technologicznej produkcji płyt wiórowych. W wyniku awarii doszło do uszkodzenia części urządzeń sterujących linią produkcyjną, co doprowadziło do pożaru w części administracyjnej obiektu oraz pożaru urządzeń ciągu technologicznego. Poza prowadzeniem działań gaśniczych strażacy mieli za zadanie zlokalizowanie i ewakuację osób, którym pożar uniemożliwił opuszczenie miejsca pracy oraz udzielanie im kwalifikowanej pierwszej pomocy.   

 

W ćwiczeniach uczestniczyły siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i Nr 2 w Suwałkach oraz Ochotnicza Straż Pożarna TANNE zlokalizowana na terenie fabryki i OSP w Płocicznie.

 

Źródło: KM PSP w Suwałkach

Dodaj komentarz