Seniorzy świętowali w Suwalskim Ośrodku Kultury

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora

 

Prelekcje o zagrożeniach w sieci, czy roli seniorów w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego Państwa, a także koncert „Radość z wolności” to niektóre punkty obchodów Światowego Dnia Seniora, które odbyły się we wtorek (14.11) w Suwalskim Ośrodku Kultury.

 

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. W związku z tym wczoraj Miasto Suwałki oraz Stowarzyszenie „Suwalskie Starszaki” wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami przygotowali starszej części naszego społeczeństwa spotkanie w Suwalskim Ośrodku Kultury, podczas którego można było wysłuchać ciekawych prelekcji, czy wziąć udział w koncercie. 

 

Dla pracowników Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach była to okazja, do porozmawiania z osobami starszymi o ich bezpieczeństwie. Podczas prelekcji I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach przypomniał zebranym o czyhających na nich zagrożeniach, zwracając szczególną uwagę na różnego rodzaju oszustwa. Wskazał także słuchaczom w jaki sposób mogą uniknąć tych przykrych sytuacji. Profilaktycy z Wydziału Prewencji przygotowali stoisko, w którym przekazywali ulotki informacyjne i rozmawiali z zainteresowanymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

 

W obchody włączyli się także wykładowcy i studenci Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. W części wykładowej na scenie pojawili się dr hab. n. o zdr. Ewa Kleszczewska, która opowiedziała o „Tańcu jako czynniku odbudowy komunikacji po pandemii oraz o codziennej komunikacji międzyludzkiej”, Joanna Falecka skupiająca się na kwestiach zdrowotnych w panelu pod hasłem „Ukryty cukier” oraz dr Jacek Pietraszewski z wykładem „Rola seniorów w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego Państwa”. Studentki pielęgniarstwa wykonywały natomiast bezpłatnie pomiary poziomu cukru we krwi, nasycenia tlenu we krwi oraz ciśnienia. 

 

Zwieńczeniem obchodów były występy artystyczne i koncert „Radość z wolności”. Na scenie SOK wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta, Studio Piosenki ŚWIETLIK, Centrum Muzyki w Suwałkach, Zespoły Wokalne: „Szósteczka”, „Canto” „Suwalskie Starszaki” oraz „Złota Jesień”, Zespoły taneczne: „Małe Suwałki” oraz „Kropki i Diamenty”, a także Studio Dance Academy.

 

Foto: SOK/PUZ/KMP Suwałki

Dodaj komentarz