Potrzebne ekrany z rozkładem jazdy dla osób starszych

Jacek Roszkowski, interpelacja ws. rozkładu jazdy komunikacji miejskiej

Interpelacje w sprawie montażu ekranów z wyświetlanym rozkładem jazdy MPK oraz korekty linii nr 11 złożył Jacek Roszkowski z klubu Prawo i Sprawiedliwość. 

 

Radny wystosował do prezydenta Suwałk pismo z prośbą o umiejscowienia przy przystanku MPK ekranu z wyświetlanym rozkładem jazdy na ul. Pułaskiego przy Domu Pomocy Społecznej Kalina oraz na ulicy 1 Maja przy dawnym budynku NOT. - Korzystające z usługi komunikacyjnej MPK osoby starsze mają problem z odczytaniem informacji na temat rozkładu jazdy. Proszę o zainstalowanie monitorów z wyświetlaną informacją, by ułatwić
odczytywanie informacji osobom starszym
- przekazał Roszkowski.

 

Druga interpelacja dotyczyła korekty linii 11 MPK w Suwałkach, tak, by jadąc z ul. Kowalskiego i skręcając w ul. Pułaskiego, skręciła w kierunku ul. Chopina i przez ul. Pileckiego kontynuowała trasę ulicą Pułaskiego w kierunku miasta. - Wracający mieszkańcy osiedla Falka linią MPK nr 11 mają utrudniony powrót do swych domów z racji tego, że linia ta wracając z miasta do nich nie zajeżdża, jedzie z ul. Kowalskiego dalej ul. Pułaskiego w kierunku miasta. Mieszkańcy muszą więc wracać na osiedle Falka z ul. Pułaskiego co jest dla nich dużą odległością. Mała zmiana trasy polegająca na objechaniu terenu ul. Chopina i ul. Pileckiego spowoduje, że nasi mieszkańcy będą mogli wysiąść tam gdzie wsiedli. Proszę o zmianę trasy MPK nr 11 dla poprawy jakości życia naszych mieszkańców - argumentuje radny. 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz