Podsumowanie akcji Znicz 2019

Podsumowanie akcji Znicz 2019

W czasie trwającej w tym roku przez 4 dni akcji „Znicz 2019", na suwalskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Nie zabrakło jednak nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 

 

W tym roku akcja "Znicz" rozpoczęła się w czwartek 31. października, a zakończyła w niedzielę 3. listopada. Nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy Policji. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie tych czterech dni na drogach powiatu suwalskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowych. Odnotowano natomiast 14 kolizji drogowych.

W ciągu czterech dni policjanci, mimo licznych apeli, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Niechlubnego rekordzistę mundurowi zatrzymali w minioną niedzielę w Suwałkach, przy ul. Reja. 36-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę renault, mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby.

W tych miejscach policjanci wspierani przez młodzież z klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze, by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.

Dodaj komentarz