Podejrzany przyznał się do zabójstwa

zarzut zabójstwa mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo 53-letniej kobiety

 

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach przedstawiła zarzut zabójstwa mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo 53-letniej kobiety w Suwałkach. Mężczyzna przyznał się do winy. 

 

Ciało kobiety z ranami postrzałowymi odnaleziono w dniu 17.10.2023 r. w Suwałkach w mieszkaniu przy ulicy Bydgoskiej. Od czasu ujawnienia tej zbrodni, mężczyzna był poszukiwany. Do jego zatrzymania doszło w sobotę (21.10) w okolicy Gawrych Rudy. Jak ustalono, mężczyzna ukrywał się w opuszczonej piwniczce w rejonie miejscowości Bryzgiel. Po zatrzymaniu podejrzanego odnaleziono i zabezpieczono broń palną, która najprawdopodobniej została wykorzystana do tego przestępstwa.

 

W poniedziałek (23.10) prokurator z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach przedstawiła zarzut zabójstwa zatrzymanemu mężczyźnie. Po przedstawieniu zarzutu prokurator przesłuchała podejrzanego, który przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

 

We wtorek (24.10) na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Suwałkach utrzymał tymczasowe aresztowanie zastosowane wcześniej do poszukiwań listem gończym, którego okres wynosi jeden miesiąc. Pod koniec tego okresu Prokuratura będzie wnosiła o dalsze przedłużenie tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

1 Komentarzy

stawia opór,  że go tak wloką na terenie komendy? Fajne foty. Groza...

Dodaj komentarz