Nowi funkcjonariusze w szeregach suwalskiej policji

Ślubowanie policjantów, KMP Suwałki

„Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. ślubowali w środę (03.03) nowi funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

 

Słowa roty wypowiedziało czterech policjantów, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Funkcjonariusze ślubowali: „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od policjantów przyjął Komendant Miejski Policji w Suwałkach młodszy inspektor Bartosz Lorenc.  Zanim jednak młodzi adepci będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się już w wkrótce szkolenie w jednej z policyjnych szkół.

 

Mundurowi przypominają, że dobór wciąż trwa. Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty wyłącznie drogą pocztową na adres Wydział Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KWP w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65, 15-003 Białystok lub e-mail na adres [email protected] Terminy przyjęć kandydatów do służby w Policji w 2021 roku zostały przez Komendanta Głównego Policji określone dla województwa podlaskiego następująco: 20 kwietnia - 13 lipca - 15 września - 3 listopada - 30 grudnia. Jeżeli jesteś zainteresowany przyjęciem do służby w określonym w ogłoszeniu terminie pamiętaj, że dokumenty musisz złożyć z co najmniej 4-miesięcznym wyprzedzeniem.

 

Dodaj komentarz