Mieszkańcy Suwałk zadecydowali jak będzie wyglądał Park przy Nowomiejskiej. 

Mieszkańcy Suwałk zadecydowali jak będzie wyglądał Park przy Nowomiejskiej. 

 

Zwyciężył wariant I otrzymując 149 głosów , drugi w kolejności był Wariant III otrzymując 66 głosów. Głosowanie w sondzie internetowej rozpoczęło się 27 lutego i trwało do 12 marca 2023r. w którym mieszkańcy Suwałk decydowali o tym jak będzie wyglądał przyszły park u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej.

 

W oparciu o zwycięską koncepcję Miasto Suwałki opracuje dokumentację techniczną i zrealizuje projekt. Wcześniej Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali 4 warianty/koncepcje tego jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Od 6 do 19 lutego zbierane były uwagi do tych projektów. Dodatkowo  w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców.

 

Zebrane w tym etapie uwagi zostały przeanalizowane, a następnie wkomponowane w projekty, które poddano głosowaniu internetowemu. Dalszy harmonogram prac to opracowanie dokumentacji projektowej w oparciu o zwycięską koncepcję, a potem realizacja, która rozpocznie się prawdopodobnie już w 2024 roku.

 

FOT. UM Suwałki

5 Komentarzy

czyli ponad 68 tys nie głosowało a to oznacza że tyle osób nie chce parku 

zzz

14/03/2023

Dodane przez xxx w odpowiedzi na

a ty nie glosowales w ankiecie NFZ czyli chcesz miec raka

mietek 0

19/03/2023

Ktoś słyszał o 4:30 w niedzielę syreny alarmowe w suw lub okolicy? Ćwiczenia o tej porze?

Dodaj komentarz