Chcą walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym regionu

briefin prasowy POLREGIO na sworcu kolejowym w Suwałkach

W poniedziałek (05.07) odbył się inauguracyjny przejazd autobusu szynowego z wagonem pasażerskim na trasie Białystok – Suwałki.

 

W czerwcu bieżącego roku w Białymstoku odbyło się uroczystego przekazania do Podlaskiego Zakładu Spółki POLREGIO dwóch autobusów szynowych serii SA106. Dodatkowy tabor pozwoli na zwiększenie liczby miejsc dostępnych w pociągach na tej trasie oraz zapewnia odpowiednią przestrzeń do bezpiecznego przewozu dużej liczby rowerów. Wagon, który został włączony do planowego pociągu relacji Białystok – Suwałki umożliwia przewóz 56 pasażerów oraz 28 rowerów.  Z kolei dziś, na dworcu kolejowym w Suwałkach odbył się briefing prasowy, związany z pierwszym przyjazdem do miasta autobusu szynowego. W spotkaniu z mediami udział wzięli m.in. poseł na Sejm RP, Jarosław Zieliński oraz Prezes Zarządu POLREGIO Artur Martyniuk.

 

- Wagonów, szyno busów i pociągów wciąż nam brakuje. Ostatnio pozyskaliśmy dwa szyno busy i jest to ważna informacja, którą chcieliśmy się podzielić. Zabiegamy o to, aby pasażerowie mieli coraz lepsze warunki komunikacyjne i mogli z kolei korzystać i mieć częstsze połączenia. Zakupu dokonała centralna spółka POLREGIO i jesteśmy wdzięczni, że udało się po trudnych rozmowach przekonać pana prezesa, aby trafiły one właśnie do naszego województwa.  Podlaskie jest pod tym względem zaniedbane i musimy nadrabiać zaległości – mówił poseł Zieliński.

 

- Celem POLREGIO jest przede wszystkim zapewnieni komfortu i bezpieczeństwa podróżnym oraz walka z wykluczeniem komunikacyjnym. Będzie nieustannie dokładać wszelkich starań, aby zarówno nowe jak i zmodernizowane pojazdy pojawiały się w województwie. Jest to jeden z pierwszych kroków i mam nadzieję, że wspólnie z władzami województwa doprowadzimy nie tylko do lepszej jakości przewozów, ale przede wszystkim do zwiększonej ilości par pociągów na tej oraz innych trasach. Dwa pozyskane przez nas szyno busy pochodzą z województwa warmińsko-mazurskiego. Są to zmodernizowane pojazdy, które na pewno będą jeszcze długo służyły. Są nowocześniejsze, bardziej komfortowe, z klimatyzacją. Na pewno pojawią się też nowe pojazdy. Program jest już rozpisany i pieniądze są – zapewniał Artur Martyniuk.

 

3 Komentarzy

Dodaj komentarz