Biało i ślisko

Pierwszy zimowy poranek w Suwałkach

 

Pierwszy śnieg tej jesieni powitał rano mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny. Wraz z nim zrobiło się ślisko zarówno na drogach jak i chodnikach. 

 

Choć do kalendarzowej zimy jeszcze ponad miesiąc to piątkowy (18.11) poranek przywitał region niewielką, acz widoczną warstwą białego puchu. Nie wszystkich to jednak cieszy. Od rana policjanci ostrzegają kierowców, gdyż drogi w regionie są białe i śliskie. Przekonali się o tym chociażby kierowcy ciężarówek na trasie Augustów - Białystok. Dziś przed godziną 6.00 jeden wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi, a drugi wjechał do rowu. 

 

W samych Suwałkach również należy uważać, choć główne drogi są już czarne. Bardzo ślisko jest jednak na chodnikach, które póki co nie zostały niczym posypane. 
 

5 Komentarzy

Anonymous

19/11/2022

bo całą kasę wydali na malowanie ratusza! 1.500.000 zł!!! Zupełnie nie potrzebnie, bo ratusz całkiem dobrze wyglądał. Ale to kompleks małych ludzi: łańcuchy, herby, pucowanie chodnika przed ratuszem i malowanie siedziby.

pisiorek

21/11/2022

Posypało z deka śnieżkiem i sparaliżowało , ileś tam lat wstecz nikt nie miał opon zimowych i ludzie dawali radę tymi maluchami i polonezami a teraz? strach wyjść na ulicę............

Dodaj komentarz