Andrzejki osób z niepełnosprawnością w Suwałkach

Bal Andrzejkowy pod nazwą „Czary mary zmieniamy świat na weselszy”

 

W miniony czwartek (17.11) w Suwałkach odbył się 13 Regionalny Bal Andrzejkowy Osób z Niepełnosprawnością pod nazwą „Czary mary zmieniamy świat na weselszy”.

 

Ponad 400 uczestników z 23 placówek, domów samopomocy, szkół, ośrodków szkolno-wychowawczych, stowarzyszeń i domów seniora  oraz warsztatów terapii zajęciowej z obszaru województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego bawiło się wspólnie na kolejnej edycji andrzejkowego balu w Suwałkach. Jego organizatorami byli Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Alternatywa” i Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach.

 

Bal rozpoczęty został polonezem w którym uczestniczyły wszystkie przybyłe osoby. Podczas spotkania odbyło się szereg elementów o charakterze rekreacyjnym i zabawowym. Uczestnicy tańczyli i śpiewali do muzyki DJ oraz zespołu Keys, Mister Night i Densi oraz wzięli udział w loterii fantowej i konkursach, a także skorzystali z fotobudki i spróbować wyrobów kulinarnych.

 

13 edycja Balu Andrzejkowego odbyła się na 2 tygodnie przed Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. Dodajmy, że aktualnie społeczność osób z niepełnosprawnością w Suwałkach stanowi około 11% populacji miasta.

 

Foto: UM Suwałki

1 Komentarzy

Bal jak najbardziej popieram ale dlaczego czary mary???  

Tylko BÓG ma moc uleczyć każdą historię...

 

Dodaj komentarz