Ujawniono nielegalny tytoń w powiecie augustowskim

worki z tytoniem

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Suwałk oraz augustowscy policjanci zabezpieczyli w środę (29.01) 78 kilogramów nielegalnego tytoniu. 

W związku ze sprawą zostali zatrzymani 60-latka oraz 61-latek, którzy usłyszeli już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Teraz dalszym losem podejrzanych zajmie się sąd.

Funkcjonariusze KAS z Suwałk wspólnie z augustowskimi policjantami wkroczyli na teren dwóch posesji w gminie Bargłów Kościelny oraz Sztabin. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkające tam osoby mogą nielegalnie wytwarzać papierosy. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Na pierwszej posesji funkcjonariusze ujawnili m.in. blisko 5 kg suszu tytoniowego. W kolejnym miejscu mundurowi zabezpieczyli ponad 17 kg suszu tytoniowego oraz blisko 56 kg tytoniu do palenia.

Kontrolujący na obu posesjach zabezpieczyli również sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty o łącznej wartości ponad 70000 złotych. 


Źróło: KAS Podlaskie

Dodaj komentarz