Suwalczanin powołany do Rady Działalności Pożytku Publicznego

Piotr Wasilewski, Rada Działalności Pożytku Publicznego

Piotr Wasilewski z Suwałk został powołany przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego Profesora Piotra Glińskiego w skład Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 

Rada Działalności Pożytku Publicznego jest ustawowym organem reprezentującym interesy organizacji pozarządowych w Polsce, funkcjonującym w Polsce od 2003 roku i zrzeszającym przedstawicieli Rządu RP, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Jej celem jest m.in. dbanie o wsparcie dla NGO w całym kraju. 

 

Suwalczanin uzyskał szerokie poparcie 25 organizacji pozarządowych, w tym tych z Suwalszczyzny i województwa podlaskiego. - Miło mi poinformować, że jestem najprawdopodobniej najmłodszym członkiem tego gremium w historii jego funkcjonowania w Polsce. Bardzo cieszę się, że jako suwalczanin będę mógł jeszcze mocniej zabiegać o wsparcie dla środowiska organizacji pozarządowych w Polsce, w tym w szczególności dla Suwałk i Suwalszczyzny oraz województwa podlaskiego. W ostatnich latach dzięki licznym nowym programom dla NGO - m.in. dzięki powstałemu w 2017 roku Narodowemu Instytutowi Wolności pojawiło się wiele możliwości wsparcia dla tych środowisk - przekazał Piotr Wasilewski.

13 Komentarzy

Robert Grzybiński

12/02/2021

Najciekawsze, że nikt go nie zna z pracy w suwalskich organizacjach pozarządowych. Cała ta Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego to grono zaufanych działaczy PiS, które robi zawrotne kariery partyjne dzięki poparciu partyjnych bonzów. Nie muszę dodawać, że tak zwany Narodowy Instytut Wolności przejął finansowanie organizacji pozarządowych aby dawać pieniądze głownie swoim, tzn. zamienił NGOsy w klientów rządu. Pan Wasilewski tam gdzie startował w wyborach, to przegrał, a jego "sukces" opiera się na typie kariery "ideologicznego działacza" znanej z PRL - od Związku Młodzieży Socjalistycznej do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i skończy się tak szybko jak szybko znikną jego promotorzy.

Pamiętam tę gębę i jego kolegę harcerza jak to biegali po parku jak Trzaskowski przyjechał :P Śmieszny i żenujący chłopczyk, mierny bierny ale wierny :P PiS lubi takich jak on, gotowi na wszystko dla kasy i urzędu. Nieważne że ludziom w oczy niedługo nie będzie umiał spojrzeć ale przynajmniej poudaje gwiazdę :P

Sójka

12/02/2021

Partyjniak apolityczny co go mieszkańcy nie wybrali na radnego z list PIS, kolo od pisowskiego Głosu Suwałk które mieszkańcy wysmiewali publicznie na FB, wielbiciel pisowskich polityków w tym posla od kilometrowek Andruszkiewicza byłego szefa Młodzieży Wszechpolskiej, nie wspierający szeroko rozumianego srodowiska ngo w Suwalkach, które nawet nie jest zainteresowane żeby z nim coś robić a tym bardziej się identyfikować. Po prostu ludzie działają społecznie a nie liczą na polityczne posadki. Niech se działa ze swoim gronem pisowskiego zaufania.

Widać co ten dziwny chłopczyk ma w głowie i co reprezentuje, skoro w momencie gdy ludzie w jego wieku wychodzą protestować przeciw ograniczaniu wolności przez PiS i brutalności Policji, ten pcha sie do współpracy z reżimem i ministrem kultury ktory daje kasę tylko Rydzykowi i innym nacjonalistom delikatnie mówiąc :P

Adrian

14/02/2021

No to zobaczymy ile dofinansowania dostaną organizacje pozarządowe nierealizujące propagandy PiS, propagandy zwanej narodową oczywiście :P

Alfred

15/02/2021

NGO-sy mają się świetnie bez PiS i tak ma pozostać. Już raz Gliński chciał położyć łapę na kasie z funduszy norweskich i wtedy Norwegia kasę zablokowała bo wiedziała że PiS da tylko swoim, nawet na najgłupsze projekty. 

Dodaj komentarz