Ratownicy wodni z regionu wyróżnieni przez wojewodę

Zasłużeni ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

 

Zasłużeni ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Augustowie, Białymstoku, Łomży i Suwałkach odebrali wyróżnienia z rąk wojewody podlaskiego Jacka Brzozowskiego.

 

W dniu swojego święta – 29 czerwca - zasłużeni podlascy ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odebrali wyróżnienia z rąk wojewody Jacka Brzozowskiego. Dzień Ratownika WOPR został ustanowiony w 1927 roku przez Komisję Ratownictwa przy Polskim Związku Pływackim. Obchodzony jest 29 czerwca, gdy Kościół katolicki wspomina świętego Piotra, patrona m.in. ratowników wodnych.

- To w Państwa ręce oddajemy zdrowie i życie. To dzięki Waszej ciężkiej, codziennej pracy możemy nad wodą czuć się bezpieczniej. Tylko w ubiegłym roku pomogliście Państwo ponad 400 osobom. Doceniamy dzisiaj tych, którzy w WOPR pracują najdłużej - to najlepsi z najlepszych. To są szczególne wyrazy podziękowania za Wasz wysiłek - mówił podczas uroczystości zorganizowanej przez Augustowski WOPR wojewoda podlaski.

Przedstawiciel rządu wręczył wyróżnienia zasłużonym ratownikom z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Augustowie, Białymstoku, Łomży i Suwałkach.
Wśród wyróżnionych był np. Kazimierz Waldemar Gołaszewski, najstarszy czynny ratownik wodny w augustowskim WOPR-ze, który działa w nim od 13 czerwca 1970 roku.
Wszyscy wyróżnieni imponują zaangażowaniem, umiejętnościami i zasługami – po wielokroć ratowali życie i zdrowie potrzebującym ich wsparcia. Gdy nie pełnią dyżurów nad wodą, prowadzą zajęcia profilaktyczne, szkolą kolejnych ratowników, trenują pływaków, uczestniczą w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych.

 

Obchody Dnia Ratownika WOPR w Augustowie uświetniły pokazy ratownictwa wodnego z wykorzystaniem łodzi ratowniczej i skutera z platformą ratowniczą.

 

Źródło: PUW

Dodaj komentarz