UE dofinansuje sport w Suwałkach

UE dofinansuje sport w Suwałkach

 

Pieniądze z UE na sport wesprą projekt „Sportowe pogranicze – promocja sportu i zdrowego stylu życia w regionie pogranicza”

 

Zgodnie z podpisaną umową projekt będzie realizowany wspólnie ze miastami litewskimi. Partnerem wiodącym jest Miasto Suwałki a partnerzy to: Ośrodek sportu i rekreacji w Alytusie oraz Ośrodek sportu w Druskiennikach.Tym razem to ponad 100.000 Euro na działania promujące bieganie oraz boks.

 

W czwartek (21.03) odbyła się konferencja otwierająca projekt w Alytusie a w poniedziałek (25.03) w Suwałkach zorganizowano konferencję prasową z udziałem dziennikarzy by poinformować o zaplanowanych działaniach.

 

Pierwsza część projektu - „Rozbiegane Suwałki” obejmuje organizację 4 imprez biegowych (wiosna, lato, jesień, zima - w okresie 2024/2025), w tym festiwalu biegowego pod nazwą „Rozbiegane Suwałki – Miejskie Święto Biegania” (Bieg na 10,5 km i bieg na 5 km) w okresie 30-31 sierpnia oraz 1 września. Dodatkowo przewidziane są bezpłatne cotygodniowe treningi biegowe dla mieszkańców miasta, które będą odbywały się od  kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2025 r. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wojska Polskiego 17.

 

Druga część projektu - „Suwalskie Debiuty”, obejmie 20 dorosłych suwalczan, a jego celem będzie ich aktywizacja ruchowa. W ramach działania   zostaną oni objęci opieką trenera, dietetyka, a dodatkowo otrzymają voucher na zakup obuwia biegowego.
Dodatkowo przewidziano zakup sprzętu do elektronicznego pomiaru czasu, który umożliwi organizację imprez typu City Run/Park Run (Zalew Arkadia/Bulwary) oraz oznakowanie ścieżek dla biegaczy wokół Zalewu Arkadia i na Suwalskich Bulwarach.

 
Kolejna część projektu będzie promować boks jako narzędzie walki z zagrożeniami współczesnej młodzieży. Program obejmie sekcję bokserską suwalskiego OSiR-u, który zakłada szereg działań takich jak:


- zakup ringu treningowego
- zakup strojów treningowych i startowych
- zakup testerów do monitoringu treningu pięściarzy
- zakup wagi do analizy składu ciała
- spotkania z psychologiem
- międzynarodowy obóz kondycyjny
- kursy trenerskie dla dwóch zawodników sekcji
- wynagrodzenie trenera sekcji bokserskiej

 
Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania – "Wzmacnianie współpracy między lokalnymi zainteresowanymi stronami z Programu Interreg VI-A Litwa – Polska 2021 - 2027"

 

Budżet projektu to: 328 781,38 EUR a kwota dofinansowania z EFRR: 263 025,09 EUR (80%)

 

Okres realizacji projektu: 24 miesiące, 01.01.2024 do 31.12.2025 r.

 

5 Komentarzy

Adrian

26/03/2024

Boks powinien zostać zakazany, zwłaszcza boks dzieci i młodzieży.

Ojciec Mateusz

26/03/2024

Adrianku na szczęście analfabetów sportowych jest trochę mniej niż sportowców.

Jedna z najstarszych dyscyplin olimpijskich przeżyła nie takich jak Ty specjalistów od sportu dzieci i młodzieży;)

Decydować i zakazywać możesz na szczęście tylko swoim dzieciom ;)

Alibaba

27/03/2024

Dodane przez Ojciec Mateusz w odpowiedzi na

Ty Mateusz, zwolennik mordobicia. Na historię to się średnio chodziło co ? Pamiętasz zaledwie jej urywki. A czy wiesz, że MKOL już kilkakrotnie groził usunięciem boksu z programu olimpijskiego, zwłaszcza po rozmaitych skandalach związanych z poziomem sędziowania i niektórymi werdyktami sędziów. Do złej opinii o boksie przyczyniają się bardzo poważne urazy, a nawet śmierć zawodników. Wiesz jaką " radosną" starość miał Muhammad Ali ?

Tuba

27/03/2024

Dodane przez Ojciec Mateusz w odpowiedzi na

Nie obrażaj ludzi, bo analfabetą stają się ludzie, po wieloletnim boksowaniu, na skutek odniesionych kontuzji ! Ty jak widać miałeś ich kilka  niegrzeczny chłopczyku.

 Podobno UE przyśle kilka ton mączki z robali w ramach dofinansowania !

Dodaj komentarz