Sukcesy suwalskich kolarzy w Michałowie

wyścigi zaliczane do cyklu Maratony Kresowe 2023

W niedzielę (27.08) w Michałowie odbyły się wyścigi zaliczane do cyklu Maratony Kresowe 2023. Kolejne medale powędrowały do zawodników klubu rowerowego MTB Suwałki.

Dzieci ze szkół podstawowych ścigały się na dwóch dystansach: MINI (9 km) – klasy 1 – 6 oraz FIT (20 km) – klasy 7 – 8. Na dystansie Mini swoje pierwsze podium w życiu wywalczył Aleksander Bryliński. Olek zajął trzecie miejsce w kategorii M9. Chwilę później znów stał na podium, tym razem w towarzystwie kolegów z drużyny (Michał Dębski, Adrian Pietkiewicz, Igor Gołowczyc i Dawid Gabor). Chłopcy w klasyfikacji drużynowej dystansu Mini zajęli trzecie miejsce, umacniając się na wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Dystans Fit przyniósł kolejny sukces Wiktora Jacewicza. Wiktor zajął trzecie miejsce w kategorii Młodzik. Drużyna, w składzie której ścigali się też Filip Chmielewski i Dawid Czerniawski zajęła pierwsze miejsce. Na dwa wyścigi przed końcem sezonu MTB Suwałki zapewnił już sobie wygraną w klasyfikacji generalnej.

Najmłodsi, po ukończeniu swych wyścigów mają okazję kibicować dorosłym zawodnikom rywalizującym na dystansie Półmaraton (35 km). W Michałowie na tym dystansie kolarze z Suwałk wywalczyli trzy medale: Antoni Wińcza – 1 miejsce w kategorii M60-69; Dariusz Tasior – 2 miejsce w kategorii M50-59 i Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii M70+. Listę medalistów uzupełniła startująca na dystansie Fit Hobby Małgorzata Walendzewicz, która zajęła 2 miejsce w kategorii K40+.