Stanisław Skibicki Mistrzem Polski, brąz Oliwii Szturgulewskiej

Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form i Latających Skrzydeł

 

I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Stanisław Skibicki, a na III miejscu sklasyfikowano Oliwię Szturgulewską - to wyniki suwalskich modelarzy podczas Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form i Latających Skrzydeł.

 

W dniach 11-12 maja na terenie lotniska Aeroklubu Gliwickiego w Gliwicach rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form i Latających Skrzydeł. Organizatorem zawodów było Gliwickie Stowarzyszanie Modelarzy Lotniczych.

 

Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało 4 zawodników startujących w konkurencji F1G (model z napędem gumowym o masie całkowitej 70 gramów, którego napęd stanowi 10 gram gumy). I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Stanisław Skibicki, na III miejscu sklasyfikowano Oliwię Szturgulewską – z tytułem drugiego wicemistrza Polski.

 

IV miejsce zajął Paweł Knebel, a VI miejsce Adam Sadowski. Wszyscy nasi reprezentanci dostali się do finałów, O miejscach na podium zadecydowały loty dogrywkowe. Warto dodać, iż zawody małych form rozgrywane są bez podziału zawodników na grupy wiekowe.

 

Źródło: OSiR Suwałki

Dodaj komentarz