Rafał Czuper z nagrodą za wybitne osiągnięcia sportowe

Rafał Czuper otrzymał 30 tysięcy złotych nagrody z budżetu województwa podlaskiego

 

Pochodzący z Raczek paraolimpijczyk Rafał Czuper otrzymał 30 tysięcy złotych nagrody z budżetu województwa podlaskiego za wybitne osiągnięcia sportowe.

 

W listopadzie w hiszpańskiej Grenadzie odbyły się Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych. Wystartował w nich Rafał Czuper, tenisista stołowy, który zdobył tam nie tylko Wicemistrzostwo Świata w klasie 2, ale także dwa brązowe medale w grach podwójnych. W grze deblowej z Tomkiem Jakimczukiem oraz w grze mieszanej (mikst) z Dorotą Bucław. 

 

Po powrocie do Polski Rafał wraz z trenerem Markiem Iwanickim spotkali się w czwartek (17.11) z marszałkiem Arturem Kosicki, który pogratulował sportowych osiągnięć wręczył im symboliczne czeki ze wsparciem z budżetu województwa. Rafał Czuper otrzymał 30 tys. zł, a jego trener 15 tys. zł. 

– Chciałbym serdecznie podziękować za nagrodę i podkreślić, że nie jest to pierwsza nagroda od marszałka, którą otrzymałem za moje osiągnięcia. Ta pomoc z pewnością przyczyniła się do zdobycia ostatnich trzech medali na mistrzostwach świata. Jestem pewien, że bez tej pomocy dużo ciężej byłoby osiągać te sukcesy  – powiedział Rafał Czuper przekazując marszałkowi Kosickiemu pamiątkową koszulkę. 
 

 

Dodaj komentarz