Opakowania KARTEX Mistrzem RESO Suwałki Football League

Mimo, iż do tej pory nigdy nie stanęli na podium w rozgrywkach halowych, to w edycji 2021/2022 w końcu dopięli swego. W minioną sobotę (19.02) zawodnicy Opakowań KARTEX Suwałki wznieśli w geście zwycięstwa puchar Mistrzów RSFL, choć w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Gminy Suwałki, która jako jedyna drużyna w tej edycji potrafiła z nowym mistrzem wygrać.

Emocje i to nie te sportowe, pojawiły się już na kilka godzin przed ostatnią kolejką RSFL, zaplanowaną na sobotę 19.02.2022 r. Niestety „finał” rozgrywek stanął pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ szalejący od piątku wiatr poważnie uszkodził dach hali suwalskiego OSiR-u, przez co padający deszcz zalał parkiet. Rozpoczęła się walka z żywiołem i czasem. W grę wchodziło odwołanie XI kolejki i rozegranie jej za dwa tygodnie w Suwałki Arenie. Jednak dzięki szybkiej interwencji organizatorów oraz władz miasta przy ogromnym zaangażowaniu i wsparciu Pani Joanny Woronko, Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego oraz pracowników tej szkoły, udało się przenieść finałową kolejkę rozgrywek RSFL do hali przy ul. gen. W. Sikorskiego.

Euromaster z wysoką wygraną. Duet Kukowski/Żukowski za trzy punkty.

Kibice, którzy w sobotnie popołudnie zjawili się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach na pewno wiele oczekiwali po pierwszym starciu. Wciąż mający szansę na objęcie tytułu mistrzowskiego Euromaster podejmował Gminę Puńsk, której passa 3 przegranych meczy wcale nie wróżyła udanego spotkania. Faworyci już od pierwszych minut rozpoczęli trafianie do siatki rywali. Po dwa trafienia w tym meczu zaliczyli Bartosz Żybura oraz Wojciech Bil. Równie dobre zawody rozegrali Tomasz Stasiński i Radosław Ołów, którzy mogli pochwalić się jednym trafieniem. Gola honorowego dla ekipy Gminy Puńsk zdobył Radosław Dorochowicz.

Następnie na parkiecie zaprezentowały się zespoły Porta Active Team i Alex Szklarz. W tym spotkaniu byliśmy świadkami dobrej dyspozycji strzeleckiej duetu Daniel Kukowski / Michał Żukowski, którzy przesądzili o wyniku spotkania już w pierwszej połowie, a finalny wynik wskazywał 4:0.

Zacięty pojedynek na korzyść „Wojskowych”. Lider nie podołał Gminie Suwałki.

W dalszej kolejności przyszedł czas na pojedynek dwóch drużyn, które znane są z gry o każdą piłkę i do ostatniego gwizdka sędziego. Mowa o 14. Pułku Przeciwpancernym Decco Suwałki i Szkarnulis Team Sejny. Od początku obie drużyny ruszyły do walki i niepodważalnie nie można zawodnikom odmówić serca i ambicji pozostawionej na boisku. Wielość sytuacji bramkowych nie miała swojego odzwierciedlenia w końcowym wyniku, bowiem bramka Tomka Jarząbskiego zadecydowała o ostatecznym triumfie „Wojskowych”.

W kolejnym meczu Gmina Suwałki podejmowała aktualnego lidera tegorocznej edycji, Opakowania Kartex Suwałki. Kacper Babkowski i spółka niezwykle ambitnie podeszli do tego pojedynku, obejmując prowadzenie już w 4 minucie. Formę strzelecką potwierdził również Paweł Fajkowski, wprowadzając początkowych faworytów tego spotkania w niemałe zakłopotanie. Pomimo ogromnego zaangażowania i zdumiewającego zwycięstwa, Gminie nie udało się pozbawić lidera tytułu mistrzowskiego.

Jakub Januszewicz – strzelec wyborowy. Podział punktów na zakończenie.

Przedostatni pojedynek XI kolejki to czas na spotkanie Verty Suwałki i Skupski Team Sejny. Mało kto spodziewał się, że w tym meczu padnie aż 7 bramek. Grad goli zainicjował Jakub Januszewicz, trafiając już w pierwszej minucie spotkania. Błyskawicznie odpowiedział Patryk Bogdanowicz sygnalizując, że jego drużyna nie zamierza zostawać w tyle. Januszewicz trafił ponownie – na 5 minut przed przerwą strzelił „bramkę do szatni”. Druga połowa całkowicie odwróciła losy spotkania, a to za sprawą Krzysztofa Wojnowskiego, Konrada Małkińskiego i ponownie „strzelca wyborowego” Jakuba Januszewicza. Na serię goli w ich wykonaniu Verta odpowiedziała jedynie trafieniem Bartka Pachały, a mecz zakończył się wynikiem 2-5.

Zaciętą i ciekawą kolejkę zakończyły drużyny SALOS-u Suwałki i Techniki Grzewczej „ZUH”. Młodzi zawodnicy trenera Kazimierza Biziewskiego pokazali wielkie serce do gry, walcząc o każdą piłkę. Na bramki Sebastiana Jankowskiego i Marka Stankiewicza szybko odpowiadał Paweł Bogdan, mobilizując swoją drużynę aż do samego końca. W rezultacie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Tym samym dobrnęliśmy do końca tegorocznych rozgrywek RESO Suwałki Football League. Rywalizacja o tytuł mistrzowski toczyła się do samego końca, a o końcowym wyglądzie tabeli zadecydowały małe punkty. Puchar Mistrza edycji 2021/2022 z rąk prezydenta Czesława Renkiewicza wzniosła w górę drużyna Opakowań Kartex Suwałki. Jednocześnie warto nadmienić, iż czołowe zespoły zamierzają przekazać zdobyte nagrody finansowe na cele charytatywne!