Maluchnik i Pietkiewicz triumfatorami Polarnej Plaży

Para Paweł Pietkiewicz / Rafał Maluchnik zwyciężyła w II Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Mężczyzn „Polarna Plaża”, rozegranym w miniony weekend na boiskach kompleksu sportowego „Suwałki Beach Arena”.

W dwudniowej rywalizacji wzięło udział 48 zawodników z różnych zakątków kraju. Tegoroczni zwycięzcy byli niepisanymi faworytami turnieju. W finale stoczyli jednak bardzo zacięty bój z parą Mariusz Magnuszewski / Damian Załęski, którzy bronili mistrzowskiego tytułu. Rok później, po tie-break’u, zwyciężyli jednak goście z Olsztyna, którzy zainkasowali tym samym 3400 złotych. Warto wspomnieć, że w ćwierćfinale II Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Mężczyzn „Polarna Plaża” lepsi w bezpośrednim pojedynku okazali się Magnuszewski / Załęski, którzy zwyciężyli 2:0 i pokonali wówczas późniejszych triumfatorów zawodów. Para Magnuszewski / Załęski opuściła boiska wchodzące w skład kompleksu sportowego „Suwałki Beach Arena” z kwotą 2400 złotych.

Na najniższym stopniu podium uplasowali się bracia Michał i Mikołaj Głowaccy, którzy w drodze po brązowy medal pokonali m.in. Mateusza Czunkiewicza i Piotra Łukasika. W meczu o 3. miejsce reprezentanci Białegostoku pokonali parę Daniel Ostaszewski / Mateusz Kardasz 2:0 i zainkasowali 2000 złotych. Przegrani tego pojedynku otrzymali natomiast 1000 złotych.

Warto dodać, że II Turniejowi Piłki Siatkowej Plażowej Mężczyzn „Polarna Plaża” towarzyszyło wiele atrakcji. Zgromadzeni kibice mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną była ufundowana przez Hurtownię Elektryczną „Elektromil” hulajnoga elektryczna. Na rodziców i najmłodsze pociechy czekała natomiast niezwykle okazała strefa animacji, którą przygotowała firma ASPI. Nie brakowało gier, zabaw, turniejowych gadżetów i barwnych animacji. Zorganizowano również Piknik Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Pawła Dydzińskiego. Tuż obok strefy zawodników gościli przedstawiciele szkoły „Cosinus”, którzy wspólnie z Darią Baranowską zadbali o profesjonalny masaż. Drugiego dnia imprezy swoje działania prowadzili także wolontariusze, którzy wspierali zbiórki fundacji „Siepomaga.pl”.