Kolejny sukces młodych suwalskich badmintonistów

Medale SKB Litpol-Malow w Bieruniu

Badmintoniści SKB Suwałki zdobyli złoto, srebro i brąz podczas Grand Prix Juniorów i Młodzików, które odbywało się w dniach 27-29 listopada br. w Bieruniu.

 

Dwukrotnie na podium stawała Ulyana Volskaya. Pierwsze miejsce i złoty medal Ulyana zdobyła w grze podwójnej dziewcząt (GD U19) wspólnie z Airiną Marushchak (AZSUM Łódź). W finale po pięknym starciu dziewczyny pokonały w trzysetowej walce parę deblową Julia Pławecka/Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) 22:20, 18:21, 21:17. Drugi medal, srebrny, Ulyana zdobyła w grze pojedynczej (U19). Mecz o prymat w tej kat. przegrała z Airiną Marushchak — koleżanką, z którą zdobyły pierwsze miejsce w deblu. Finałową rywalizację przegrała z Airiną w dwóch setach 5:21, 13:21. W tej kategorii grała z o wiele lat starszymi badmintonistkami, piętnastoletnia suwalczanka - Oliwia Niedźwiedzka. Rywalizację może uznać za udaną, gdyż zameldowała się ćwierćfinale GRAND PRIX.

 

Trzeci, brązowy medal dla SKB Suwałki zdobyła w grze pojedynczej dziewcząt U 15, Veranika Stankevich. Veronika przegrała 13:21, 11:21 dopiero walkę o finał i to ze zwyciężczynią tej kategorii Kingą Stofkisz i odebrała z rąk organizatorów medal brązowy. W Bieruniu do ćwierćfinałów dotarli inni suwalscy badmintoniści w U19: Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub — debel, Maksim Ovchinnikov oraz Mateusz Hołub — singiel, w U15: deble — Mikołaj Bobowicz/Jan Szeszko, Wiktoria Banaszewska/Michalina Jaśkiewicz, Veranika Stankevich/ Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna), Aleksandra Wilczewska/Kaja Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce).
 

Dodaj komentarz