Kolejne starty suwalskich szachistów

Szachy UKS Jaćwież Suwałki

Dwoje zawodników Uczniowskiego Klubu Szachowego Jaćwież z Suwałk wzięło udział w Eliminacjach Międzywojewódzkich Strefy Podlasko-Lubelskiej do Mistrzostw Polski Juniorów.

 

Suwalscy szachiści mają za sobą kolejny pracowity tydzień. Dopiero co zakończyła się XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Puławach, a już trzeba było udać się na Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy Podlasko-Lubelskiej do Mistrzostw Polski Juniorów (w tym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). 

 

Michał Bartnik po bardzo dobrym turnieju w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym nie wytrzymał obciążenia turniejowego i w kolejnych zawodach (Eliminacjach Międzywojewódzkich) musiał zadowolić się 7 pozycją w grupie chłopców do lat 13. Pomimo swoich szans w wygranych pozycjach, musiał uznać wyższość swoich przeciwników.

 

Z kolei Kinga Gładyszewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach pokazała wytrwałość (gra na "1 minucie" większość partii) i dobre przygotowanie. Tylko w pierwszej rundzie "jaćwieżanka" zremisowała swoją partię z Julią Dallemurą z Białegostoku, a kolejne 5 wygrała. Tym samym Kinga zwyciężyła trzeci rok z rzędu z Eliminacjach Międzywojewódzkich.

 

Ostatnia szansa na udział w Mistrzostwach Polski jest start w ogólnopolskich eliminacjach w Jastrzębiej Górze w połowie listopada.

 

Dodaj komentarz