Jolanta Płońska i Franciszek Kimszal pojadą na Mistrzostwa Europy

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców

 

243 karateków z 43 klubów z całej Polski rywalizowało w Mielcu w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców. Zawodnicy z Suwałk zdobyli cztery medale i dwie kwalifikacje na Mistrzostwa Europy.

 

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców odbył się w miniony piątek (03.03) w Mielcu. Z Suwałk na zawody przyjechało 5 zawodników: 2 juniorki i 3 kadetów, którzy rywalizowali w kumite (walka) i w kata (układy). Żeby dostać się na czerwcowe Mistrzostwa Europy na Węgrzech trzeba było dotrzeć aż do finału. Startem premiowane są bowiem tylko dwa pierwsze miejsca w kwalifikacjach. Sportowcy, którzy zajęli miejsce trzecie, znaleźli się na liście rezerwowej.  

 

Zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli łącznie cztery medale: po jednym złotym i srebrnym oraz dwa brązowe. Kwalifikacje na mistrzostwa uzyskała Jolanta Płońska, wygrywając trzy walki i zdobywając złoto w kategorii +65 kg juniorek oraz Franciszek Kimszal, który wygrał dwie walki, jednak w finale uległ przeciwnikowi i sięgnął po srebro w kategorii do 55 kg kadetów. Pozostali zawodnicy z Suwałk tym razem do finału nie dotarli, ale brakowało niewiele. Julia Rybacka zajęła trzecie miejsce w kumite do 65 kg kadetów. Walkę o finał przegrała wskazaniem sędziów 3 do 2. Również wśród kadetów Kacper Kluczyński w kumite do 65 kg przegrał walkę o wejście do półfinału, a w kata zdobył trzecie miejsce przegrywając tylko ze złotym medalistą. Piąta zawodniczka reprezentująca Suwałki, juniorka Ada Anzulewicz, w kumite i w kata tym razem dotarła do ćwierćfinałów i zajęła miejsca 5-8. 

 

Dodaj komentarz