Dwa zwycięstwa i powrót na fotel lidera

Dwa zwycięstwa SKB Litpol-Malow w 48. Drużynowych Mistrzostwach Polski

Dwa zwycięstwa SKB Litpol-Malow w 48. Drużynowych Mistrzostwach Polski pozwoliły powrócić drużynie z Suwałk na fotel lidera.

W spotkaniach zaległej trzeciej rundy suwalczanie pokonali MKS Spartakus Niepołomice 6:1. i 5:2 UKS Hubal Białystok. W meczu z Niepołomicami punkt stracił Michał Sobolewski — w grze pojedynczej, lepszy okazał się Dominik Kwinta, pokonał Michała w dwóch setach 12:15 i 7:15, ale była to jedyna punktowa strata w tym spotkaniu.

Michał zrehabilitował się w meczu z Hubalem Białystok, gdzie wspólnie z Łukaszem Moreniem pokonali 2:0 (15:14 i 15:8) faworytów gry podwójnej mężczyzn, Pawła Śmiłowskiego i Adriana Dziółko. Pewne zwycięstwa zanotowały panie Maria Ulitina i Anastasiya Khomich w grach pojedynczych oraz w grze podwójnej. Do zwycięskiego worka swój punkt dorzucił Mateusz Świerczyński. Punkty w rywalizacji z Hubalem Białystok stracili Michał Aleksandrowicz w rywalizacji z Adrianem Dziółko – przegrał 4:15, 4:15 oraz w grze mieszanej Łukasz Moreń/Kamila Augustyn ulegli w trzech setach 1:3 (12:15, 15:11 i 9:15) parze Paweł Śmiłowski/Natalia Perminova. Podopieczni Jerzego Dołhana są na dobrej drodze, by po zwycięskich meczach w PLAY-OFF, 16 maja w Warszawie odebrać z rąk prezesa Polskiego Związku Badmintona puchar i tytuł Mistrza Polski.