Całe podium suwalskich modelarzy

całe podium modelarzy OSiR Suwałki na zawodach w Krośnie

Reprezentanci sekcji modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobyli całe podium na zawodach w Krośnie.

W dniach 09-10.07.2022r. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie rozegrano Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających Małych Form zaliczane do tegorocznej edycji Pucharu Polski. Reprezentanci sekcji modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki zdobyli całe podium w klasyfikacji OPEN. W klasie F1G zwyciężyła Oliwia Danilewicz, II miejsce zajął Stanisław Skibicki, a na III miejscu sklasyfikowano Oliwię Szturgulewską.

Konkurencja F1G (model z napędem gumowym, którego napęd stanowi guma o masie 5g) rozgrywana jest wyłącznie w kategorii OPEN. To nie koniec zmagań suwalskich zawodników w tej konkurencji. Minione zawody były pierwszą z trzech rund tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że zawodnicy naszej sekcji zaprezentują swoje umiejętności podczas Mistrzostw Świata Modeli Swobodnie Latających w Bułgarii w dniach 25.07-30.07 br., na których zaprezentują się najlepsi zawodnicy z całego świata.