Całe podium dla suwalskich modelarzy

Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Juniorów w Pile.

Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zajęli wszystkie miejsca na podium podczas Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających Juniorów w Pile.

W miniony weekend na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Pilskiej w Pile rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów w klasach F1A, B, Q. Sekcję Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach reprezentowało troje zawodników – podopiecznych trenera Stanisława Skibickiego.

Suwalczanie zdeklasowali konkurencję F1B, rezerwując podium wyłącznie dla siebie. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobyła Oliwia Szturgulewska, drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski zdobyła Oliwia Danilewicz, a miejsce trzecie i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobył Adam Sadowski. Podczas wydarzenia doszło do niecodziennej sytuacji. Oliwia Szturgulewska i Oliwia Danilewicz w pięciu kolejkach lotów zasadniczych osiągnęły maksymalny wynik do zdobycia. O miejscu na podium zadecydowała więc dogrywka, w której o 5 sekund lotu okazała się lepsza Oliwia Szturgulewska.

Bardzo dobry wynik osiągnięty przez reprezentantów Suwałk rokuje na medale w Mistrzostwach Europy dla Juniorów, które odbędą się w dniach 12-20 sierpnia 2023 r. we Francji. W składzie reprezentacji Polski w kategorii F1B juniorów znajdują się: Oliwia Danilewicz (OSiR w Suwałkach), Oliwia Szturgulewska (OSiR w Suwałkach), Tomasz Jeziorny (Aeroklub Poznański).