Badmintoniści zainaugurowali rozgrywki

Inauguracja Lotto Ekstraligii Badmintona w suwalskiej hali OSiR

Inauguracja Lotto Ekstraligii Badmintona z udziałem zawodników SKB Litpol - Malow Suwałki odbyła się w sobotę (17.09) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 

 

W pierwszej rundzie nowego sezonu suwalscy zawodnicy zmierzyli się z Benincą UKS Feniks Kędzierzyn Koźle i ekipą CT Arena Hawel Academy Poznań. Oba spotkania wygrali gospodarze, choć w pierwszym starciu końcowy wynik ważył się do samego końca, gdyż kędzierzynianie postawili trudne warunki gry obrońcom mistrzowskiego tytułu. Po wyrównanych pojedynkach w singlu mężczyzn oraz deblu kobiet, zawodnicy UKS Beninca Feniks doprowadzili do remisu 3:3. O wyniku tego spotkania zadecydowała gra mieszana, w której Danylo Bosniuk w parze z Kamilą Augustyn bez większych problemów pokonali parę: Mikołaj Szymanowski/Dominika Kwaśnik tym samym przypieczętowując zwycięstwo 4:3.

 

W drugim meczu suwalczanie postawili trudne warunki gry co przełożyło się na wysoką wygraną 7:0. Wynik otworzyły gry podwójne, które stanęły na wysokości zadania wygrywając swoje pojedynki. Warto zaznaczyć, że do drugiej gry pojedynczej kobiet stanęła 17 letnia Oliwia Niedźwiedzka, wychowanka suwalskiego klubu. W trzy setowym pojedynku wygrała swój mecz i zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Lotto Ekstraligi Badmintona. Emocji nie brakowało również w singlu mężczyzn, gdzie Mateusz Świerczyński również po trzysetowym pojedynku wygrał z Kajetanem Baranowskim.

 

Wyniki I rundy:

  • SKB Litpol - Malow - Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle 4:3
  • Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle - CT Arena Hawel Academy Poznań 6:1
  • SKB Litpol - Malow - CT Arena Hawel Academy Poznań 7:0

 

Skład SKB:

Danilo Bosiuk, Michał Łogosz, Michał Sobolewski, Przemysław, Szydłowski, Adam Szolc, Kamila Augustyn, Aleksandra Goszczyńska, Anastasiya Khomich, Oliwia Niedźwiedzka, Ulyana Volskaya.

 

Dodaj komentarz