Potrącenie 80-letniej rowerzystki w Suwałkach

wypadek drogowy na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Pileckiego

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Pileckiego w Suwałkach.

 

We wtorek (25.05) przed godziną 11.00 w Suwałkach na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Pileckiego potrącona została rowerzystka. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 24-latka kierująca skodą potrąciła przejeżdżająca przez oznakowany przejazd dla rowerów 80-latkę. Rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierującej wykazało, że w trakcie zdarzenia była trzeźwa. Teraz policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zderzenia.

 

Tylko w maju, w Suwałkach doszło do 5 zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Niestety, aż 3 z nich to wypadki, w których 3 osoby zostały ranne. Do większości wypadków, w których poszkodowani zostali rowerzyści, przyczynili się również kierowcy samochodów. Główną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego apelują do wszystkich kierujących pojazdami o wzajemny szacunek na drodze. Pamiętajmy, aby dzielić się pasem jezdni z rowerzystami i wyprzedzać ich w sposób bezpieczny. Jednocześnie mundurowi przypominają - kierującego rowerem obowiązują takie same przepisy, jak wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz