SOK zaprasza na spotkanie autorskie z Radosławem Krupińskim

Suwałki 2020 – przez parawany przeszłości, Galeria Sztuki Stara Łaźnia

Galeria Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Radosławem Krupińskim – autorem wystawy fotografii "Suwałki 2020 – przez parawany przeszłości". 

 

Wielkoformatowe realizacje fotograficzne, składające się na wystawę, to obrazy życia codziennego ujęte, z jednej strony, w alegoryczne zestawy z opowieścią, a z drugiej zaś, w wyglądające jak witraże, impresyjne obrazy miejskich zaułków. Fotografie zostały ubrane w formę wysokich, dwumetrowych pasów płótna, składających się na większe obrazy fotograficzne. Tak podzielona na części rzeczywistość, która mimo tego, że pierwotnie została zarejestrowana w reporterski sposób, tu została pokazana w formie sugerującej wielkoformatowe, impresyjne płótna. Te artystyczne wizje migawkowych ujęć z codziennego życia miasta, powstały w okresie ostatnich trzydziestu lat (1988-2020).

 

Spotkanie z autorem zdjęć, Radosławem Krupińskim, fotografem i kuratorem wystaw fotograficznych, animatorem życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny, odbędzie się w najbliższy czwartek, 4 marca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Stara Łaźnia przy ul. A. Wajdy 3 w Suwałkach. Z uwagi na limit miejsc, na spotkanie trzeba się zapisać telefonicznie pod numerem 87 565 11 30, decydująca jest kolejność zgłoszeń. Spotkanie odbędzie w reżimie sanitarnym. Pierwsze dziesięć osób zwiedzających wystawę w kolejnych dniach otrzyma miłą niespodziankę od autora – wydruk jednej z fotografii prezentowanych na wystawie.

 

Wystawę "Suwałki 2020 - przez parawany przeszłości" w galerii można oglądać jeszcze do 14 marca. Do końca miesiąca będzie dostępna również w przestrzeni wirtualnej galerii fotografii virturama.pl. Wystawa została zrealizowana w ramach stypendium Miasta Suwałki na rok 2020. 

 

Dodaj komentarz