Po rocznej przerwie powraca Wigraszek

XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży

XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK odbędzie się w Suwałkach w dniach 16-19 czerwca 2021 r.

 

Tegorocznej edycji festiwalu towarzyszy hasło MOSTYodwołujące się do obecnej sytuacji, z jaką zmaga się świat, izolacji będącej jej konsekwencją i prób poszukiwania wszystkiego, co nas łączy. Współczesny świat wydawał się nie mieć granic poprzez powszechność środków komunikacji i możliwość szybkiego przemieszczania. Pandemia pokazała, że jeszcze bardziej potrzebujemy spotkań i rozmów – MOSTÓW.

 

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęło dziewięć zespołów z Polski. W jury zasiądą uznani w środowisku zawodowcy: twórca autorskiego Teatru Krzyk z Maszewa Marek Kościółek, aktorka i reżyserka Joanna Łupinowicz oraz tancerz i choreograf Mihail Nikolov.

 

Festiwal zainauguruje spektakl MAGICZNY SKLEP łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora. Przedstawienie przeniesie widza w świat iluzji, fantazji i marzeń sennych czasów dzieciństwa. Suwalczanie będą też mogli zobaczyć spektakl plenerowy CAN’T ESCAPE [Nie mogę uciec]” Teatru 3.5 z Dzierzgonia. To osadzone w postapokaliptycznej estetyce widowisko, poruszające temat kryzysu klimatycznego. W programie ponadto galeria lalek, masek i elementów scenografii ze spektaklu MADEJOWE ŁOŻE Teatru Lalki i Aktora w Łomży, którą można będzie podziwiać w Galerii Foyer (I piętro), Suwalskiego Ośrodka Kultury. Przed SOK powstanie Plac Teatralny z animacjami artystycznymi. Festiwal zakończy pokaz spektaklu nagrodzonego Grand Prix Festiwalu – nagrodą Prezydenta Miasta Suwałk.

 

Na wszystkie prezentacje konkursowe oraz towarzyszący festiwalowi spektakl plenerowy w parku Konstytucji 3 Maja – wstęp nieodpłatny. Bilety na spektakl mistrzowski można nabyć w kasie biletowej lub online (z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%). Wydarzenia realizowane są zgodnie z wymogami obowiązującego reżimu sanitarnego. 

 

wig

Dodaj komentarz