Bezpłatny kurs projektowania graficznego w SOK

nieodpłatne szkolenie graficzne w ramach programu “Sieć na kulturę”

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat na nieodpłatne szkolenie graficzne w ramach programu “Sieć na kulturę”.

 

Suwalski Ośrodek Kultury bierze udział w projekcie „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”, organizowanym w ramach programu “Sieć na kulturę”. Nieodpłatne szkolenie przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży od 10 do 18 roku życia, a jego celem jest nabycie i rozwój praktycznych umiejętności projektowania wizualnego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zajęcia będą odbywały się w formule online, w terminie 25.01-02.02 2022 r. 

 

Podczas zajęć zostaną omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Uczestnicy poznają dostępne narzędzia (programy/aplikacje) do obróbki graficznej i tworzenia projektów. Zdobędą umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego. Dowiedzą się o przysługujących im prawach autorskich i co to jest creative commons.

 

Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych 10-14 lat oraz 15-18 lat (w późniejszym terminie) i będą prowadzone przez instruktorów z Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Start spotkań planowany jest na okres ferii szkolnych 2022 r. w formule online na platformie TEAMS. Przykładowe tematy zajęć: tworzenie prostych awatarów, tworzenie komiksów, tworzenie kolaży, tworzenie plakatów, prezentacji, filmików, projektowanie własnego miasta 

 

Dodatkowych informacji udziela Olga Wielogórska z Pracowni Grafiki i Ceramiki SOK. Zapisy i informacje pod nr tel. 87 566 08 80, od pon. do pt., w godzinach: 8.00-16.00 Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodaj komentarz