Tablice manipulacyjne dla dzieci - zabawki w duchu Montessori. Sensoryczne tablice dla maluchów

Tablice manipulacyjne dla dzieci - zabawki w duchu Montessori. Sensoryczne tablice dla maluchów

 

Chcesz wesprzeć kreatywność i kształtowanie samodzielności malucha? Sprawdź tablice manipulacyjne dla dzieci - wykorzystaj ciekawość świata swojej pociechy i zobacz, jak zabawa zasuwką pochłonie ją na długo. Do wyboru masz modele stojące, które również można położyć lub przymocować do ściany. 

 

Tablice manipulacyjne wykorzystują ciekawość dzieci

Każdy maluch jest zafascynowany światem, który go otacza. Już niemowlaki obserwują wszystko, co dzieje się wokół nich. Z czasem sięgają po otaczające je przedmioty, poznając ich kształty, faktury i dźwięki, jakie wydają. Dzięki tablicy jesteś w stanie pokazać dziecku, jak działają poszczególne mechanizmy. Taka zabawka zostanie z nim przez kolejne lata, pozwalając stopniowo odkrywać swoje tajemnice.

 

Na drewnianej płycie znajdują się różne elementy codziennego użytku, których można dotknąć, przesunąć lub je przekręcić. W dodatku część z nich wydaje dźwięki, co również jest interesujące zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników (w okolicach roczku).

 

Zabawki edukacyjne sensoryczne - odkrywanie świata

Dzięki tablicom sensorycznym dziecko zaczyna lepiej odbierać informacje z otoczenia. Zabawki angażują niemal wszystkie zmysły, a więc stymulują je i sprawiają, że maluch prawidłowo się rozwija. Robią to w sposób naturalny i delikatny bez zbędnych bodźców, czyli jaskrawych kolorów czy ostrych dźwięków. 

 

Dzieci bawiąc się, ćwiczą małą motorykę, koordynację ręka-oko i logiczne myślenie. Poznają świat, szukają własnych rozwiązań, a przede wszystkim mają ogromną frajdę z zabawy.

 

Tablice sensoryczne dla prawidłowego rozwoju dziecka - od roku do zerówki

Pierwsze trzy lata życia są kluczowe dla rozwoju człowieka, bo to właśnie w tym czasie mózg wykształca najwięcej połączeń między neuronami. Im jest ich więcej, tym lepiej dla dziecka, bo wpływają one na pamięć, spostrzegawczość i rozumienie otaczającego świata. Z czasem maluch staje się coraz bardziej kreatywny i potrafi radzić sobie w codziennych sytuacjach. 

 

Na tablicach znajdują się elementy różnego rodzaju - od klocków i puzzli, przez klamki, wtyczki, aż po kalkulatory i zębate kółka. Wszystkie zachęcają do samodzielnej eksploracji i rozwijają wyobraźnię dziecka.

 

Zabawki sensoryczne - działają na zmysły malucha

Maluchy najlepiej uczą się przez doświadczanie, a to oferują im właśnie tablice manipulacyjne. Zabawki dla dzieci rocznych zawierają akcesoria wpływające głównie na zmysł dotyku i słuchu (dzwonki, różne tkaniny). W przypadku kilkulatków wachlarz ten poszerza się o przedmioty codziennego użytku, jak suwaki, zamki i pokrętła. Najstarsze dzieci bawią się zegarem, włącznikami i bucikiem do nauki wiązania. 

 

Dodatkową zaletą tablic jest to, że stanowią ciekawą dekorację dziecięcego pokoju. Umieszczone na tablicy przedmioty dopasowane są kolorystycznie do siebie i tworzą atrakcyjną kompozycję, która zapewnia dobrą zabawę

 

Tablice manipulacyjne dla dzieci - zabawa i nauka w jednym

Zabawki dla dzieci w sklepie internetowym Manibox.pl dostępne są w kilku stonowanych kolorach, które nie rozpraszają maluchów. Dzięki temu mali użytkownicy w pełni skupiają się na zabawie, która może trwać nawet przez długie godziny. Elementy tablicy są trwale przymocowane, a płyta pokryta bezpieczną farbą. To dobry pomysł na prezent dla dziecka, kiedy chcesz podarować mu ciekawy upominek, który nie znudzi mu się po kilku dniach.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz