Materac dostępny w Suwałkach - jak wybrać odpowiednią strefę twardości?

Materac dostępny w Suwałkach - jak wybrać odpowiednią strefę twardości?

Najlepszym sposobem na regenerację organizmu jest bez wątpienia sen. Dla zapewnienia komfortowych warunków wypoczynku niezbędny jest dobór odpowiedniego materaca. Kluczową kwestią przy jego wyborze jest twardość, która wpływa bezpośrednio na ludzki kręgosłup.

 

Wybór najlepszego materaca - dlaczego jest tak istotny?

Optymalna ilość snu dla człowieka dorosłego wynosi 8 godzin, a to oznacza, że mniej więcej 1/3 naszego życia to czas spędzony w łóżku. Jeśli posiadamy odpowiednio dopasowany materac, zapewniamy kręgosłupowi tak ważne dla niego podparcie, które wpływa w pozytywny sposób na jego kondycję. Bez względu na pozycję, w której śpimy, kręgosłup powinien być jak najbardziej wyprostowany, równolegle do powierzchni materaca. Taki efekt uzyskuje się dzięki strefom twardościWybór odpowiedniego poziomu twardości materaca podyktowany jest w głównej mierze pozycją, w jakiej zasypiamy. Jeśli najczęściej śpimy na jednym z boków, to warto postawić na materac o średniej twardości lub miękki.

 

W sytuacji, kiedy większość nocy spędzamy, leżąc na brzuchu, najlepszym wyborem będzie twardy model. Istotną kwestią jest tutaj waga i wzrost użytkownika materaca. Dobierając odpowiedni produkt, należy mieć również na względzie wszelkie schorzenia w obrębie kręgosłupa. Osoby, borykające się z takimi problemami, zakup materaca powinny skonsultować z ortopedą. Idealny materac do spania, odpowiadający indywidualnym potrzebom, to gwarancja dobrego samopoczucia przez cały dzień.

 

zxcv

 

Strefy twardości materaca

Strefy twardości materaca są doskonałym wsparciem dla krzywizn ludzkiego ciała. W sprzedaży do dyspozycji klientów dostępne są materace z trzema, pięcioma lub siedmioma strefami twardości. Opcję tę posiadają zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe. Modele z trzema strefami twardości to rozwiązanie uniwersalne. Wyposażone są w specjalne wzmocnienie w środkowej części płaszczyzny, stabilizujące okolice bioder. Posiadają także strefę miękką, która wspiera głowę, szyję, ramiona oraz nogi. Tego typu materace polecane są dla osób z problemami z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa. 

 

Materac z pięcioma strefami twardości to wersja nieco bardziej rozbudowana. Dodatkowo posiada dwie strefy średnio twarde, regulujące nacisk głowy i nóg na jego powierzchnię. Podczas snu na takim materacu następuje poprawa krążenia i zmniejszenie ucisku mięśni. Modele, wyposażone w siedem stref twardości, są najlepiej dostosowane do ludzkiego ciała. Znajduje się w nich siedem poprzecznych stref, z których każda posiada inną twardość, a co za tym idzie - działa w różny sposób na poszczególne części ciała. Strefa najtwardsza odpowiedzialna jest za odcinek biodrowo-krzyżowy kręgosłupa, strefa pośrednia usytuowana jest w okolicach klatki piersiowej i ud, strefa twardsza znajduje się tam, gdzie barki, ramiona, łydki i kolana, a strefa o średniej twardości odpowiada za stopy oraz głowę.

 

 

Materace Hilding - sposób na komfortowy sen

Grupa Hilding Anders to producent wysokiej klasy łóżek i materacy, zapewniających komfortowe warunki wypoczynku. Jego szeroka oferta obejmuje materace piankowe, sprężynowe czy hybrydowe oraz pozostałe elementy sypialni, dostępne również pod prywatnymi markami, takimi jak Natura, Galaxy dla Agata Meble, SleepMed, FitSleep, Pan Materac czy Senpo. Produkty tej marki wyróżniają się wysoką trwałościąnowoczesnym wzornictwem, a do ich wykonania wykorzystywane są sprawdzone surowceMaterace Hilding to spełniające najwyższe normy rozwiązania, dopasowane do oczekiwań klientów. W asortymencie marki dostępne są materace, wyposażone w różne strefy twardości, które gwarantują zdrowy i regenerujący sen.

 

gfg

Dodaj komentarz