Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

Pozycjonowanie stron internetowych – czy jest trudne? Poradnik SEO

 

Firmowa witryna to pierwszy krok do sukcesu w sieci. Jednak strona WWW to jedno, a walka o jej widoczność to drugie. Najlepszym sposobem na dotarcie do klientów jest wysoka pozycja w Google, którą zapewnia skuteczne SEO. Chcesz poprawić ranking w wyszukiwarce samodzielnie, ale nie wiesz, czy pozycjonowanie jest trudne? Przeczytaj i sprawdź, z czym wiążę się optymalizacja we własnym zakresie. 

 

Czy pozycjonowanie stron WWW się opłaca?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że każdy właściciel strony internetowej słyszał o SEO. Nic w tym dziwnego, skoro to wyszukiwarka stanowi główny kanał dotarcia do zainteresowanych ofertą odbiorców. Co więcej, jeśli nie korzystasz z płatnej formy reklamy, to wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania stanowi darmowe źródło ruchu dla Twojej witryny.

 

Pozycjonowanie, czyli optymalizacja strony internetowej pod wyszukiwarki obejmuje działania, dzięki którym witryna wyświetla się wysoko w rankingu Google na określone słowa kluczowe. Jest to jedna z najskuteczniejszych i długotrwałych form marketingu cyfrowego, która pozwala trafić do potencjalnych klientów w momencie, gdy poszukują konkretnych rozwiązań, produktów czy usług.  

 

Co zyskasz, jeśli zainwestujesz w SEO? Otóż przede wszystkim:

 • zwiększysz rozpoznawalność marki,
 • poprawisz jakość firmowej witryny,
 • pozyskasz nowych klientów online,
 • uzyskasz większe zyski ze sprzedaży,
 • efektywnie rozwiniesz swój biznes,
 • zbudujesz pozycję marki w sieci na lata. 

 

Osiągnięcie oczekiwanych rezultatów będzie wymagało od Ciebie wiele czasu, pracy i wiedzy.  Przekonaj się, jak trudne jest pozycjonowanie i czy dasz radę z powodzeniem realizować SEO samodzielnie.

 

Pozycjonowanie stron internetowych – czy jest trudne?

Wspinanie się na szczyt rankingu wyszukiwarki to poważne zadanie – zarówno dla istniejących już od jakiegoś czasu witryn, jak i stron WWW, które dopiero powstają i będą walczyć o widoczność w sieci. Oto powody, dla których pozycjonowanie może okazać się trudnym zadaniem.

 

1. Zakres prac

Uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce będzie wymagać od Ciebie podjęcia wielu działań zarówno na stronie, jak i poza nią. Kompleksowy proces pozycjonowania obejmuje m.in.:

 

 • audyt SEO – ocenę witryny pod kątem czynników ważnych dla odbiorców i Google;
 • analizę słów kluczowych – dobór fraz dopasowanych do branży i zapytań klientów;
 • SEO copywriting – przygotowanie unikalnej, angażującej i wysokiej jakości treści;
 • techniczną optymalizację – naprawę błędów i wprowadzenie zmian zgodnych z wytycznymi;
 • link building – pozyskiwanie odnośników zewnętrznych z różnych portali i serwisów.

 

2. Zmiany w algorytmach Google

Skuteczne pozycjonowanie wymaga prowadzenia działań na bieżąco. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że wciąż pojawiają się kolejne aktualizacje algorytmów wyszukiwarki, które mogą całkowicie zmienić dotychczasowe wytyczne.

 

A to w końcu na podstawie aktualnych wymogów Google ustalany jest ranking stron internetowych na konkretne słowa kluczowe. Aby uzyskać pozycję w Top 10, musisz śledzić zmiany na bieżąco i szybko modyfikować strategię promowania witryny w wynikach wyszukiwania.

 

3. Nakład czasu

Ze względu na duży zakres prac oraz konieczność śledzenia pojawiających się aktualizacji algorytmów Google pozycjonowanie okazuje się procesem czasochłonnym. W końcu musisz samodzielnie wprowadzać zmiany w witrynie, pozyskiwać linki i publikować nowe treści. Warto pamiętać też, że efekty nie są uzyskiwane raz na zawsze – musisz stale pracować na widoczność strony w sieci.

 

Poza tym na korzyści z optymalizacji należy trochę poczekać. Wynika to z faktu, że istnieje wiele czynników, od których zależy skuteczność SEO. Na to, ile trwa pozycjonowanie, ma wpływ np. historia domeny, branża i konkurencyjność fraz czy wielkość i jakość strony WWW.

 

4. Specjalistyczne narzędzia

Trudno wyobrazić sobie skuteczną optymalizację SEO bez fachowych narzędzi. Specjalistyczne oprogramowanie przyda się na różnych etapach pozycjonowania. Możesz skorzystać między innymi z rozwiązań oferowanych przez wyszukiwarkę np. Google Search Console, Google Page Speed Insights czy Google Keyword Planner. Świetnie sprawdzą się też Senuto, SEMSTORM czy Ahrefs. 

 

Pozycjonowanie może okazać się trudne, jeśli nie wiesz, jak korzystać z programów niezbędnych do działań SEO. Sprawne posługiwanie się narzędziami oraz umiejętność wykorzystywania uzyskanych w ten sposób danych również nie przychodzi łatwo.

 

5. Doświadczenie i systematyczność

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że nie istnieje jeden skuteczny sposób na efektywne pozycjonowanie. Każda strona internetowa, choć musi zostać dostosowana do wytycznych Google, wymaga też działań dopasowanych do specyfiki branży i oczekiwań klientów. Tego rodzaju wiedza wiąże się z doświadczeniem. To zaś możesz zdobyć tylko systematyczną i ciężką pracą.

 

Przepisem na sukces w SEO jest więc praktyka, specjalistyczne umiejętności oraz bieżące śledzenie trendów i wytycznych. To wszystko pozwala optymalnie dostosować wszystkie metody pozycjonowania, które wyniosą witrynę na najwyższe pozycje w rankingu Google.

 

Dlaczego pozycjonowanie stron warto powierzyć specjalistom?

Jak widzisz, trudno skutecznie pozycjonować stronę internetową bez zaangażowania i systematycznego działania. Dyscyplina, czas i duży nakład pracy to jeszcze nie wszystko. SEO to długi i niełatwy proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy, fachowych narzędzi oraz stałego dopasowywania witryny do wytycznych wyszukiwarki.

 

Zdajemy sobie sprawę, że już samo prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i obowiązkami. Dlatego, jeśli chcesz całkowicie poświęcić swój czas rozwojowi firmy, to powierz optymalizację witryny specjalistom. Doradcy internetowi WeNet wiedzą, jak skutecznie pozycjonować strony WWW. W ramach kompleksowej oferty zyskasz:

 

 • kompleksowy pakiet usług, a w nim: audyt SEO, marketing treści, optymalizacja techniczna, link building i regularne raporty z wynikami;
 • dedykowanego opiekuna, który zadba o strategię działania, koordynację poszczególnych kroków, doradztwo i comiesięczne podsumowania;  
 • wsparcie dla Twojego biznesu i pomoc w uzyskaniu oczekiwanych efektów w postaci wartościowego ruchu na stronie czy większej liczby klientów.

 

Wejdź na WeNet.pl i zamów darmową wycenę. Powierz doradcom internetowym pozycjonowanie Twojej strony i przekonaj się, że marketing w wyszukiwarkach się opłaca.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz