Edukowali młodzież o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków

Edukowali młodzież o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków

26 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 grudnia 1987 roku. Obchody tego wydarzenia mają na celu zwrócenie uwagi na problem używania narkotyków i leków w celu odurzania się.

 

W piątek (26.06) podczas spotkań z uczniami kończącymi rok szkolny i rozpoczynającymi wakacje, profilaktycy z suwalskiej Policji informowali młodych ludzi o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Podkreślali, że wakacje to czas, kiedy młodzi ludzie wyjeżdżają na różne formy letniego wypoczynku by odpoczywać, ale niestety, jest to również czas, w którym część młodych ludzi pierwszy raz sięga po narkotyk. Mundurowi przypomnieli, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest przestępstwem, zagrożonym karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Zwrócili też uwagę, że handel narkotykami, udzielenie lub nakłanianie do używania narkotyków to także przestępstwa, za które można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

 

1 Komentarzy

Bo lepiej jest jak nastolatek obali dwie flachy nix jakby mial zapalic lolka.... ciekawe czy taki policjant na tym szkoleniu mowi tez o najpopularniejszych narkotykach, takich jak alkohol, nikotyna czy cukier.

Dodaj komentarz