W Sztabinie znów funkcjonuje Posterunek Policji

Otwarcie posterunku policji w Sztabinie

Po ponad 7 latach przerwy ponownie zaczął działać Posterunek Policji w Sztabinie. Mieszkańcy miejscowości położonych na terenie gminy Sztabin i Bargłów Kościelny będą mieli dużo łatwiejszy dostęp i możliwość kontaktu z funkcjonariuszami.

 

Od wtorku (01.12) funkcjonuje Posterunek Policji w Sztabinie. Dawna jednostka mieszcząca się przy ulicy Rybackiej, zakończyła swoją działalność w połowie 2013 roku. Później funkcjonował tam jeszcze przez dwa lata punkt przyjęć interesantów. Natomiast w 2015 roku budynek został przekazany zasobom Skarbu Państwa. Pełniący tam wówczas służbę policjanci przeniesieni zostali do Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Posterunek Policji w Sztabinie obecnie ma nową siedzibę przy ulicy Kościuszki. To jedno z tych miejsc, które rozpoczęło funkcjonowanie właśnie na prośby mieszkańców wyrażane między innymi w czasie społecznych debat.

 

W kwietniu 2019 roku rozpoczęła się budowa nowego posterunku, natomiast 27 listopada 2020 roku budynek został oddany do użytku. W Posterunku Policji w Sztabinie, podległym Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie, służbę pełni sześciu funkcjonariuszy. Inwestycja była możliwa dzięki środkom z „Programu Modernizacji Policji na lata 2016-2020”, a jej wartość budowlana wyniosła ponad 1 478 808 złotych. Działka pod budowę nowej jednostki Policji została przekazana przez Wójta Gminy Sztabin Jarosława Karp.

Dodaj komentarz