Poparcie Rady Powiatu w Suwałkach dla protestujących rolników

wyrażenie poparcia dla rolników z powiatu suwalskiego

 

Podczas ostatnich obrad sesji Rady Powiatu w Suwałkach, radni przyjęli stanowisko w sprawie wyrażenia poparcia dla rolników z powiatu suwalskiego.

 

W miniony piątek (23.02) w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady XXXII sesji Rady Powiatu w Suwałkach VI kadencji. Jednym z omawianych punktów było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia poparcia dla rolników z powiatu suwalskiego, która została przyjęta jednogłośnie. W przygotowanym piśmie Rada Powiatu w Suwałkach wyraziła duże zaniepokojenie trudną sytuacją w rolnictwie oraz realiom dotykającym polskich rolników. Zwróciła się w nim z apelem do prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Sejmu oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wnikliwe i pilne przeanalizowanie postulatów protestujących rolników oraz ich uwzględnienie w polityce rolnej państwa i Unii Europejskiej.

- Rada Powiatu w Suwałkach postanawia wyrazić poparcie dla rolników z terenu powiatu suwalskiego, którzy w obliczu trudności postanowili podjąć działania protestujące - jednocześnie doceniając niezmiernie ważną i trudną pracę, jaką codziennie wykonują rolnicy. Ciężka praca suwalskich rolników ma istotny i ważny wpływ na jakość oraz dostępność żywności dla mieszkańców nie tylko naszego powiatu ale również dla całego kraju. Rada Powiatu w Suwałkach pragnie zauważyć, iż postulaty zgłaszane przez protestujących rolników mają niezwykle istotne a wręcz strategiczne znaczenie dla całego naszego społeczeństwa oraz gospodarki rolnej - czytamy w piśmie.
 

5 Komentarzy

Wybory

27/02/2024

Toć rada Pisowska a PIS przez ostatnie lata rządził i ten eurokochozowy zielony ład w Polsce wprowadzał a teraz głosów u rolników szukają???? Niedoczekanie Panie starosto i przewodniczący z Filipowa. Niby rolnik a w szkodnickiej partii jest. Oby go nie wybrali 

Rolnik

28/02/2024

Gdzie byli jak walczyliśmy z "5 dla zwierząt". Usunęli wypowiedzi radnego który chciał nas poprzeć, a w momencie kiedy ich zwierzchnicy są w opozycji nagle se o nas przypomnieli !!!

wyborca

28/02/2024

Dodane przez Rolnik w odpowiedzi na

owszem rolnicy to pamiętają. Zwłaszcza starostę i przewodniczącego którzy za tym optowali aby sie naszemu posłowi od konfetii nie narazić. Oby przy urnie też o tym nie zapomnieli rolnicy.

żadne apele, żadne fałszywe poparcia i czcze gadanie czy to w Warszawie czy w innym mieście nic nie zmieni jedynie zablokowanie granicy spowoduje realny nacisk na dogadanych oligarchów i miliarderów z UE, a tak naprawdę to tylko garstka ukraińców walczy za swój kraj a reszta postanowiła się dorobić na wojnie wykorzystując nas i sytuację stworzoną przez UE, można się zastanowić czy tak naprawdę oni walczą z ruskimi czy ekonomicznie z nami

Dodaj komentarz