Biura wirtualne - opłacalne rozwiązanie w dobie COVID-19

Biura wirtualne - opłacalne rozwiązanie w dobie COVID-19

Koronawirus zmienił całkowicie rzeczywistość. Wiele branż musiało na nowo zaplanować sposób działania, a firmy przekształciły swoje profile i rozpoczęły pracę zdalną. Z tego względu, wynajem stacjonarnych biur w wielu sytuacjach przestał się opłacać. Ludzie zaczęli pracować przez Internet, więc posiadanie wspólnej przestrzeni okazał się niepotrzebne. W dobie pandemii doskonałym rozwiązaniem okazały się biura wirtualne, które minimalizują koszty wynajmu lokali biurowych. 

 

Co to jest biuro wirtualne?

E-biuro jest usługą, która polega na outsourcingu całej obsługi biurowej. Nie ma konieczności fizycznej obecności w danym miejscu. Dzięki temu, koszty przedsiębiorstwa związane z utrzymaniem biura, widocznie spadają. Ceny e-biur różnią się między sobą w zależności od miasta i wybranego abonamentu. Użytkownik otrzymuje w pakiecie m.in.:  

 

  • adres do rejestracji działalności gospodarczej,  

  • adres do korespondencji,  

  • obsługę poczty przychodzącej,  

  • dostęp do urządzeń biurowych (drukarka, skaner),  

  • powiadomienia o poczcie 

 

W niektórych pakietach dostępna jest również pomoc prawna i księgowa.  

 

Dla kogo sprawdzi się biuro wirtualne?

Biuro wirtualne jest idealnym rozwiązaniem dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które do wykonywania zadań potrzebują jedynie komputera i dostępu do Internetu. Przykładami takich zawodów są: 

  • Grafik komputerowy 

  • Programista 

  • Copywriter 

E-biuro jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla freelancerów, przedsiębiorców, start-upów i osób wykonujących pracę zdalną. Wiadomo, że na początku działalności, biznesmeni szukają sposobów na ograniczenie wydatków. Wynajem stacjonarnego biura jest niemałym obciążeniem dla młodej firmy. Poza tym, w czasie pandemii wiele przedsiębiorstw zarządziło pracę zdalną, więc biura w centrum miasta nie są potrzebne. Przykładem firmy oferującej e-biura jest: https://www.omnioffice.pl/. Ceny takich usług są zróżnicowane ale zaczynają się już od 149 zł za miesiąc.

 

Zalety wirtualnego biura

Główną zaletą biur wirtualnych jest obniżenie kosztów wynajmu przestrzeni biurowej. Poza tym, dzięki usłudze firma posiada prestiżowy adres w nowoczesnym biurowcu. Na wizytówce lepiej prezentuje się adres przy al. Jerozolimskich, niż przy ulicy na obrzeżach miasta. Poza tym, wirtualne biura ulokowane są zazwyczaj w nowoczesnych, okazałych budynkach, które świetnie kreują wizerunek przedsiębiorstwa. Użytkownicy mogą wynająć przestrzeń biurową na godziny, w razie spotkania biznesowego lub konferencji. Spotkanie w biurowcu sprawia, że kontrahent nabierze do firmy większego zaufania. Miejsce spotkania wpływa na tworzenie się obrazu o przedsiębiorstwie.  

1 Komentarzy

strzała

25/11/2020

No proszę a myślałem że takie cuda to tylko w Panamie. To dobry pomysł na skarbówkę :-) wirtualny adres :-))

Dodaj komentarz