Maj
15
sobota
godzina:
18:00

HopWart_VirWigry. GeoTreścioobrazy Ewy Markiewicz-Adamczewskiej

Bezpłatne
data zakończenia:
Suwałki, Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5

 

W swojej wszechstronnej twórczości artystka, nazywana „rzeźbiarką emocji” skupia się na obrazowaniu energii emocji oraz na terapeutycznej funkcji sztuki. Prezentowane w Patio SOK wielkoformatowe prace autorki powstały w odniesieniu do foto-wglądówki obrazu “Diabeł i sieja” Tymoteusza Muśki i choreograficznych zapisków kroków do “Święta Wiosny” Igora Strawińskiego.

 

Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5

wystawa czynna do 27.06.2021

Spotkanie autorskie z Ewą Markiewicz-Adamczewską odbędzie się 15 maja (sobota) o godz. 19.00.

 

Inspirację dla projektu HopWart_VirWigry stanowi czarno-biała foto-wglądówka obrazu pn. “Diabeł i sieja” autorstwa Tymoteusza Muśki zamieszczona w książce pn. “Dobra Wigierskie” oraz choreograficzne zapiski spiralnych rytm-kroków do muzyki baletowej “Święto Wiosny” Igora Strawińskiego. Na powierzchni 6 GeoForm HopWart_VirWigry_RePetition artystka powiela szablon „sylweta-łabędź” i wykorzystując energię malarskiego gestu tworzy strukturę-i-przestrzeń wielobarwnych wigierskich sieci. Każdy moduł (GeoGraph) będąc częścią układu „napięciowego” tak utworzonej struktury kompozycyjnej GeoFormy zachowuje pamięć psychologicznych „sił” wyjściowej geoFormy i może traktowany być jako abstrakcyjny, energetyczny i samodzielny znak-obraz. Co-jest-a-co-nie-jest tematem abstrakcyjnego przedstawienia HopWart_VirWigry nie jest oczywiste, jak nie jest oczywista rzeczywistość w procesie przemiany Paradygmatu. Projekt HopWart_VirWigry jest w zamierzeniu Si-teSpecific.

 

GeoForma to malarska kompozycja utworzona na powierzchni 9 modułów bazowych. Wymiary każdej z GeoForm to 270 x 270 cm. Proces twórczy autorka rozpoczyna od “poruszenia tematu”, które inicjuje proces materializacji energii emocji dochodzenia ‘istoty rzeczy’. Następnie tworząc energetyczne linie, artystka porusza kwestię “przepływu energii”. Według autorki proces tworzenia GeoFormy może przybierać charakter arteterapeutyczny.

Kalendarium