Młodzież uczy się jazdy na nartach

WOSiR Szelment, nauka jazdy na nartach dla uczniów szkół z regionu

Około 100 uczniów szkół podstawowych rozpoczęło w poniedziałek (22.02) w Wojewódzkim Ośrodku Sport i Rekreacji "Szelment" naukę bezpiecznej jazdy na nartach. 

 

Na początku tygodnia na terenie ośrodka rozpoczęła się już siódma edycja projektu „ Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2021” realizowanego przez Fundację im. Wojciecha Fortuny. Zajęcia dofinansowane są ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównym założeniem projektu jest powszechne objęcie wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych nauką jazdy na nartach. Razem w projekcie uczestniczą 4 szkoły : Szkoła Podstawowa w Słobódce, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasionowie, Szkoła Podstawowa w Kaletniku, Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie.

 

Projekt realizowany będzie od 22 lutego 2021 r do 3 marca 2021 r. Dzięki ministerialnemu dofinansowaniu i współpracy ze Szkołą Narciarstwa „Strefa” około 100 uczniów szkół podstawowych będzie mogło uczyć się bezpiecznie jeździć na nartach. Zajęcia będą prowadzone w ośmio – dziewięcioosobowych grupach, każda z nich po dziesięć godzin pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Koordynatorem projektu jest Pan WOjciech Fortuna- Prezes Fundacji im. Wojciecha Fortuny.

 

Foto: WOSiR Szelment

1 Komentarzy

od lat jeżdżę na tą górkę skorzystać z tego ośrodka ale takiego haosu i dezorganizacji to nigdy nie widziałem bajzel bajzel bajzel mam wrażenie, ze tam sprzątaczka ma najwięcej do powiedzenia

Dodaj komentarz