Grudzień
6
niedziela
godzina:
17:00

Spotkanie online z Jarosławem Schabieńskim

Bezpłatne
data zakończenia:
Online

Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na spotkanie online z Jarosławem Schabieńskim, pedagogiem i badaczem dziejów najnowszych.

 

Podczas kolejnego spotkania z cyklu "Działo się w Suwałkach... niezwykłe opowieści o historii, kulturze i sztuce" o najnowszej, lokalnej historii opowie Jarosław Schabieński - historyk, nauczyciel, działacz NGO, radny, wicewojewoda. Jako jedyny w Polsce zarządzał jednoosobowo województwem. Autor wielu publikacji historycznych i pedagogicznych. Uczył m.in. w II i III LO w Suwałkach. Jako szkoleniowiec pracował w krajach Europy, Azji i Afryki. Naczelnik Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Oddział w Białymstoku.

 

O czym chcę Państwu opowiedzieć? O historii najnowszej – zwłaszcza lokalnej, choć jest trudna do opisania - bo wielu ją pamięta. Warto więc postawić pytanie czego nie wiemy i jakie ukryte sprężyny wpływały na nasze losy, zwłaszcza w okresie powojennym. O doświadczeniach pracy na trzech kontynentach. O spotkaniach z ludźmi, ciekawych miejscach, poznawaniu kultur oraz tym co nas upodabnia i co nas różni. O pasji, którą zrodziły podróże, czyli o kolekcjonowaniu nakryć głowy. O upamiętnianiu w regionie naszych bohaterów i naszych losów, z czego możemy być dumni, a czego wciąż brakuje. Zapraszam Jarosław Schabieński

 

  • Transmisja online Oglądajcie nas na Facebooku i YouTube Muzeum im. Marii Konopnickiej i Muzeum Okręgowego w Suwałkach
  • Niedziela 6. grudnia godzina 17.00

 

Kalendarium