Władze miasta poszukują wykonawcy ronda

Przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic: Wojska Polskiego – Łąkowa – Zastawie

Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic: Wojska Polskiego – Łąkowa – Zastawie. Docelowo ma tam powstać rondo. 

 

Ogłoszony w marcu przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj nie przyniósł rozstrzygnięcia z uwagi na zbyt wysokie ceny zaproponowane przez wykonawców. Dlatego też Miasto Suwałki opracowało dokumentację techniczną i obecnie poszukuje wykonawcy samych robót budowlanych. Firma, która wygra przetarg będzie miała 60 dni na wykonanie inwestycji od dnia podpisania umowy.

 

W ramach prac budowlanych będzie musiało powstać skrzyżowanie typu rondo w granicach istniejącego pasa drogowego. Wykonawca będzie zobowiązany wykonać również m.in. chodniki, ścieżkę rowerową, zagospodarować teren zielenią, wykonać wyspy dzielące z kostki betonowej czy też zmienić lokalizację zatoki autobusowej. 

4 Komentarzy

szofer

15/07/2021

Może miasto zaprezentowałoby opracowaną dokumentację. Mam nadzieję że nie zrobił jej radny Demezer. 

Suwalczanin

15/07/2021

Może mi ktoś wytłumaczyć po kiego czorta w tym miejscu potrzebne jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym?? Co ono takiego wniesie do "poprawy bezpieczeństwa" w ruchu drogowym? Przecież w tym miejscu włączanie się do ruchu jest klasyką, jest tak proste jak konstrukcja cepa.

jacek placek

15/07/2021

Na głównej ulicy miasta taki krowi placek. To tylko w Suwałkach możliwe. Że prezydent toleruje jeszcze tego niby "projektanta". 

Dodaj komentarz