Piąta przegrana z rzędu i koniec marzeń o fazie play off

Ślepsk Malow Suwałki - Aluron Warta Zawiercie 1:3

Porażką 1:3 zakończył się sobotni (25.03) mecz siatkarzy Ślepska Malow Suwałki z Wartą Zawiercie. Tym samym biało-niebiescy ostatecznie stracili szansę na miejsce w czołowej ósemce PlusLigi.

Do pięciu zwiększyła się liczba porażek z rzędu, zanotowana przez siatkarzy z suwalskiej drużyny. Ta piąta była jednak tym dotkliwsza, iż ostatecznie odebrana podopiecznym Dominika Kwapisiewcza szanse na grę w fazie play off sezonu 2022/23. Dzisiejszy mecz w hali Suwałki Arena biało-niebiescy rozpoczęli od przegranego seta 20:25, ale zdołali wyrównać w drugiej odsłonie, wygrywając 25:23. Kolejne dwa sety padł jednak łupem faworytów tego spotkania z Zawiercia. Siatkarze Warty wygrywali dwukrotnie 25:17, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gości. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany gracz Aluronu CMC Warty Zawiercie Miguel Tavares.

Po 29. rozegranych kolejkach PlusLigi Ślepska ma na koncie 38 punktów i zajmuje 10 miejsce w tabeli. Na jakim ostatecznie miejscu drużyna z Suwałk zakończy zmagania dowiemy się za nieco ponad tydzień. Wiadomo jednak, że suwalczanie dzisiejszym przegranym meczem ostatecznie zamknęli sobie drzwi do czołowej ósemki. W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z ostatnią w tabeli ekipą BBTS Bielsko–Biała, która w 29 spotkaniach zgromadziła raptem osiem punktów. Początek meczu w poniedziałek 3. kwietnia o godzinie 17:30.