PWSZ zmieniła nazwę na Państwową Uczelnię Zawodową

Zmiana nazwy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach

Od 1. września Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach oficjalnie zmieniła nazwę na Państwową Uczelnię Zawodową.

 

Zmiana nazwy podyktowana była decyzjami Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych oraz sugestiami Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wszystko po to, by podkreślić akademickość jednostek, które często mylone były ze szkołami branżowymi. Stąd też z nazwy znika sformułowanie szkoła a pojawia się uczelnia.

 

Zmiana nazwy niesie za sobą kolejne modyfikacje z których najważniejsza to nowe LOGO Uczelni, które pojawi się na początku października. System Identyfikacji Wizualnej Uczelni jest niezwykle ważny, dlatego prezentacji nowego logo władze uczelni chcą nadać wyjątkowy charakter. Oficjalna prezentacja odbędzie się podczas inauguracji roku akademickiego. 

 

Przypomnijmy, że do konkursu na nowo logo, które ogłosiła Uczelnia, wpłynęło niemal 50 projektów z całej Polski. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, bo niemal wszystkie projekty okazały się bardzo ciekawe. Po długich obradach komisja (w skład której weszli: dr Marta Wiszniewska, prof. PWSZ w Suwałkach- Rektor Uczelni, Ewa Zielińska- Dyrektor Administracyjny, Dawid Harasim- rzecznik prasowy i kierownik Działu Promocji i Karier, Tomasz Motulewski- grafik oraz Anna Cichucka- przedstawiciel studentów) najpierw wybrała 5 najlepszych projektów, by w "wielkim finale" (już spośród trzech prac) wybrać logo stworzone przez Julię Opalińską.

Dodaj komentarz